all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

Doubravník


Oficiální stránky městyse

Doubravník
  Dnes je: 21.10. 2017 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Pohostinství
Břetislava Sedláčka
Dřevořezba
Valtr Baxa
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Najdete nás zde:
  49°25'31.10" NWGS-84
  16°21'07.14" E
  313 m.n.m.

Naposled přidané:
18/10/17 Úřední deska
- Dražební vyhláška
17/10/17 Fotogalerie
- Doubravnické hody 2017
17/10/17 Úřední deska
- Návrh rozpočtu na...

Krátké zprávy:
    včera  Školní jídelna
- Jídelní lístek od 23…
17/10/17 Krajský úřad JMK
- Upozornění pro voliče
16/10/17 E.ON Česká...
- Ořez dřevin
Celý přehled   [3]

Dotační program:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  02/2017

Zpravodaj DSO
Zpravodaj DSO Tišnovsko
02/2017 ve formátu *.pdf

RSS kanál:
 InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO
- LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD ...
- Konference KRÁTKÉ...
- Muzikál KRÁSKA A Z...
- V létě řádil v chatách
- Veselý listopad ve...

Počasí:

pocasi  pocasi

Aktuální předpověď

radar chmu

Srážkový radar ČHMÚ


Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Slavnosti Pernštejnského panství

29.06.2009

se letos uskuteční 3. - 6. července. Zde je podrobný program:


Doubravník


Sobota 4. července

18:00Kostel - Tišnovský komorní orchestr - koncert

Neděle 5. července

9:00 až 17:00Náměstí - Doubravnický jarmark
Odpoledne věnované 130. výročí SDH
12:30Náměstí - Bystřická kapela
13:00 až 16:00Náměstí - Ukázky hasičské techniky (historie - současnost)
Po ukončení ukázek opět Bystřická kapela (k poslechu)


VSTUPNÉ

Akce v kostele - vstupné dobrovolné


Další akce v Doubravníku:

- dle podrobného rozpisu viz. níže  



Nedvědice u rybníka


Pátek 3. července

20:00Oldies Party - DJ Luboš Hejtmánek - diskotéka

Sobota 4. července

9:30 až 11:30Dětské dopoledne
Nedvědický pěvecký sbor Petry Cvrkalové - Cvrčci
Aerobik - nedvědické dívky
Dance show
Národopisný soubor Borověnka při ZŠ Štěpánov - Pásmo "Doba předvelikonoční a velikonoční"
Taneční vystoupení nedvědických dívek
ZUŠ Tišnov - třída Nedvědice - sólová vystoupení (akordeon, keyboard), akordeonový soubor a zpěv
10:00 až 13:00 Dětské rybářské závody, prezentace přihlášených od 9.15
14:00NEDVĚD V NEDVĚDICI - koncert František Nedvěd se skupinou TIE BREAK
17:00-19:00 3 MIMO - koncert funkrockové kapely
20:00Taneční večer se skupinou EXIT
po 22.hOhňostroj nad hladinou rybníka

Neděle 5. července

9:30-11:00RÁDIO PETROV - dopolední pořad nejen pro děti
11:00 RYTÍŘI ZEMĚ ZUBRA - "Pás cudnosti" - vystoupení skupiny historického šermu
13:30ČETNÍCI NA CESTÁCH - účinkují Erik Pardus a Zdeněk Junák ze seriálu Četnické humoresky
15:00ZLATÝ VOČI A ROXETTE REVIVAL - koncert
17:00Na závěr programu k tanci a poslechu hraje skupina FRANKENSTEIN


VSTUPNÉ

4.7. Odpoledne50,- Kč
4.7. Večer50,- Kč
5.7. Odpoledne50,- Kč
Děti do 15 let zdarma



Hrad Pernštejn

Program na pódiu:


Sobota 4. července

11:00Baštýři - "Trápení sluhy aneb pánovy dluhy" - historický šerm
12:00 Pohádka "Kněžna a čert" - Jaroměřické zámecké divadlo
13:00 TAS - "Pohádka o princezně Liběně" - historický šerm
14:00Pásmo "Doba předvelikonoční a velikonoční" a "Škola" - Národopisný soubor Borověnka při ZŠ Štěpánov
9:30 až 11:00Country tance - Národopisný soubor Borověnka při ZŠ Štěpánov
16:00Pohádka "Kněžna a čert" - Jaroměřické zámecké divadlo
17:00 "Jezdec a kůň" - ukázky výcviku jezdce a rytířského koně
18:00Flamberg - "Cesta meče" - historický šerm

Neděle 5. července

11:00Pohádka "O princeznách a drakovi part I." - divadlo Tillia
12:00Baštýři - "Cepování v žoldnéřském táboře" - historický šerm
13:00Pásmo středověké hudby - skupina Perkelt
14:00Flamberg - "Slavné souboje" - historický šerm
15:00Pohádka "Budulínek" - Nedvědický pěvecký sbor Petry Cvrkalové - Cvrčci
16:00Pohádka "O princeznách a drakovi part II." - divadlo Tillia
16:30"Jezdec a kůň" - ukázky výcviku jezdce a rytířského koně
17:00TAS - "Průvodci staletími" - kostýmy a zbraně z různých období
18:00Tance s hadem a vějíři

Pondělí 6. července

11:00TAS - "Šerm vážně i nevážně" - šermířské skeče
12:00Pohádka "O králi, kterému bylo zima" - divadlo Tillia
13:00Flamberg - Ukázky palných zbraní
14:00Pohádka "O princeznách a drakovi" - divadlo Tillia
15:00Baštýři - "Dopis domů" - historický šerm
16:00Pásmo středověké hudby - skupina Perkelt
17:00"Jezdec a kůň" - ukázky výcviku jezdce a rytířského koně
18:00Tance s hadem a vějíři


VSTUPNÉ DO AREÁLU

dospělí, studenti, senioři   50,- Kč
děti do 15 let20,- Kč
děti do 6 letzdarma



Výstavy - prohlídky - sport


HRAD PERNŠTEJN - 4.-6.7.


1. nádvoříVojenské ležení, střelba z děl, tři řemeslné dílny, dětská kovárna, tržiště řemeslníků a kupců, kolotoč pro nejmenší + program na pódiu
Zahrádka pod baštou Malý vojenský tábor - šermířská vystoupení, lazaret, střelnice pro děti i dospělé
Na baště Věštírna
Hradní příkop "malé valy"Soutěže pro děti, jízda na koni
Terasa pod hospodouSoutěže pro děti
2. nádvoří
- velký barbakán
Dílny pro šikovné ruce dětí i dospělých (smalty, korálkování, dekupáž, mydélka)
3. nádvoří
- kat a jeho dílna
Trestání nepoctivých kupců a lapků v katovně, tržiště řemeslníků a kupců, občerstvení v kočárovnách, suvenýry na Cíchárně, výstavní síň - rozšířená výstava Zámecké zahrady na hradě Pernštejně
4. nádvoří
- sýpka
Velký sál - výstava "Copuli lapidum" - rekonstrukce hradů v povodí Svratky a Svitavy doplněná leteckými fotografiemi, cukrárna "U Hraběte Vladimíra" s loveckou výzdobou, vinotéka "Pod Loubím" s posezením
4. nádvoří
- dvoreček
Grilované dobroty a jiné občerstvení, sály za pokladnou - hrad na starých pohlednicích, suvenýry
5. nádvoří Kaple, hladomorna, nástup na prohlídky interiérů

Po celou dobu slavností na 1. až 4. nádvoří šermířské skeče, divadélka, hudba a tance.

Možnost vlastnoručního zhotovení výrobku v řemeslné dílně nebo v dílnách pro šikovné ruce a aktivní využití atrakcí za poplatek.



NEDVĚDICE

4. až 6.7.
7.-12.7.
9:00 - 17:00
9:00 až 16:00
Radnice - Výstava obrazů Stanislava Bělíka. Vernisáž 3.7.2009 v 15:30
4. až 6.7.9:00 až 17:00 Sokolovna - Velká výstava železničních modelů s modelem železniční stanice Nedvědice
3.7.
4. až 6.7.
15:00 až 20:00
9:00 až 20:00
Škola - Včelařská výstava s prodejem včelích produktů, medoviny a medového piva
3. až 6.7.10:00 až 12:00 13:00 až 17:00Škola - Výstava fotografií Miloše Neči. Vernisáž 2.7.2009 v 16:00
3. až 6.7. 9:00 až 17:00 Škola - Výstava obrazů Přemysla Povondry. Vernisáž 3.7.2009 v 17:00
4. až 5.7.9:00 až 17:00Škola - Tišnovský patchworkový klub - výstava dekorativních bytových textilií
4.7.9:00 až 16:00U školy - Prezentace automobilů Škoda - Auto Tišnov, s.r.o.
5.7.08:00Hřiště u školy - Nohejbalový turnaj "KOOPERATIVA CUP" prezentace v 8:00 hod., začátek v 8:30 hod.

ČERNVÍR

4. až 5.7.10:0016:00Kostel - Zpřístupnění historicky významného kostela Nanebevzetí Panny Marie s výkladem

DOLNÍ ČEPÍ

4.7.
5.7.
13:00 až 15:00
11:00 až 13:00
Kostel - Zpřístupnění kostela sv. Václava z XV. století s výkladem

DOUBRAVNÍK

3.7.
4. až 6.7.
14:00 až 17:00
10:00 až 17:00
Stará radnice - Výstava:
Marta Stejskalová - paličkované krajky
Valtr Baxa - dřevořezby
4. až 5.7. 13:00 až 17:00Kostel - Zpřístupnění hrobky hrabat Mittrowských s výkladem

CHLÉBSKÉ

4. až 5.7. 9:00 až 11:00
13:00 až 15:00
Kaple - Zpřístupnění kaple sv. Jana Křtitele v Chlébském

KŘÍŽOVICE

4. až 29.7.15:00 Galerie - Q-SDRUŽENÍ - salon 2009 - obrazy, plastiky koncert členek souboru Isha trio Sáry Žalčíkové a Jany Lukášové, laureátek mezinárodních soutěží s hudbou vážnou i méně vážnou
5.7.17:00Galerie - Podvečer v Křížovicích: Píseň o domově: životní příběh skladatele Bohuslava Martinů - věnováno krajině Českomoravské vysočiny
viola: Ladislav Kyselák, přednes: Alfred Strejček

OLŠÍ

4.7.9:00 až 11:00
13:00 až 16:00
Kostel - přístupnění kostela sv. Jiří



Parní vlaky 4. - 5. 7.


Brno hl.n. 9:48, Brno - Královo Pole 10:00-10:03, Kuřim 10:14-10:17, Tišnov 10:29-10:41, Doubravník 10:58-11:00, Nedvědice 11:06

Nedvědice16:34, Doubravník 16:39-16:40, Tišnov 16:56-17:00, Kuřim 17:12-17:17, Brno-Královo Pole 17:28-17:29, Brno hl.n. 17:41

Havlíčkův Brod 9:03, Přibyslav 9:20-9:22, Žďár n.S. 9:39-9:42, Nové Město na M. 10:01-10:12, Bystřice n.P. 10:34-10:40, Rožná 10:51-10:55, Nedvědice 11:08

Nedvědice 17:08, Rožná 17:21 - 17:22, Bystřice n. P. 17:35 - 17:37, Nové Město na M. 17:59-18:02, Žďár n.S. 18:22-18:33, Přibyslav 18:54-18:55, Havlíčkův Brod 19:13

Nedvědice 11:27, Rožná 11:46 - 12:25, Nedvědice 12:37


Změna programu vyhrazena!



nahoru  


Celý článek | přečteno 3.270 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
© 2004 - 2017