Vážení přátelé internetu,


Počet předběžných zájemců o vysokorychlostní internet v Doubravníku nám narostl na 30, proto jsem kontaktoval České Radiokomunikace a.s., které jsou vlastníky televizního vysílače Na Bozince...

Výsledek počáteční komunikace s Ing.Karlem Barákem Vám nyní přinášíme. Konkrétní údaje se z této počáteční fáze komunikace bohužel nedozvíme, ale nějakou předběžnou představu si již můžeme vytvořit.

Po telefonickém rozhovoru dne 11.2.2005 mi poprvé Ing.Barák napsal:

Zdravím Vás,
díval jsem se na zakázku z Nedvědice. Poněvadž potřebuji ještě něco ověřit ozvu se Vám v pondělí.
S přátelským pozdravem


Ing. Karel Barák
Regionální obchodní zástupce
České radiokomunikace a. s.
602 00 Brno, Barvičova 70
Telefon: 544 505 395, mobil: 603 542 266


Pondělí 14.2.2005

Pěkný den,
měl jste pravdu v Nedvědicích je opravdu pevný spoj (Internet FIXLine 2MB/s) nějakého sdružení. Mohl bych Vám tedy nabídnout něco podobného, s tím výhledem, že by se to dalo eventuálně v budoucnu rozšířit až na 8MB/s. V počátku by se ovšem muselo zadat místní šetření, jestli je to ve vaší lokalitě (z důvodu terénu) možné. Nedá se to určit jen tak z mapy. Realita je jiná.
Bylo by tedy vhodné, kdyby jste mi poslal, jestli máte o tuto službu zájem, předbežnou objednávku a informace na koho by se tato služba realizovala.
Abychom mohli to místní šetření provést. Určitě Vás bude zajímat i cena.
Počítejte tak kolem 22 až 23 tisíc. Kromě místního šetření to bude podléhat ještě schválení. Je možné, že cena bude nižší, ale zatím s tím nepočítejte.

Moje odpověď z 14.2.2005:

Dobrý den.
Děkuji za informace, musím to projednat s případnými členy sdružení.

Ještě se zeptám:
Na www.bluetone.cz je popisována služba Bluetone Internet Wireless, kde uvádíte, že od 15 zájemců službu zajistíte i v místech, kde zatím není pokrytí.Tato varianta pro nás možná nebude, nebo se mýlím?

Děkuji a přeji hezký den.
Ing.Miroslav Truhlář


Úterý 15.2.2005

Hezký den,
myslím, že se mýlíte. Ale ne o našem produktu. Já to s Vámi lehce proberu. Předpokládal jsem, že FIXLine chcete proto, aby jste rozšířil u vás Internet. Není-liž pravda. Wireless Vás asi zaujal, že by jste to mohli smažit bezdrátově?!? Ale pozor Internet Wireless jede pouze do 512 kbit/s, kdežto FIXLine můžete navyšovat až třeba do 8MB/s. Stejně by bylo dobré pro nás vědět, nebo lépe řečeno pro mně, kolika lidem to dáte na začátku a kolika lidem potencionálně jste schopen v budoucnu maximálně Internet doručit. A o tom to je. A pokud to zrealizujeme určitě to budete moci za FIXLine dělat i bezdrátově. Já osobně bych byl pro užší spolupráci, dělal jsem dříve IT a hardware a zdá se mi, že je to na straně zákazníků nedotažené. Čili na Váš dotaz tato varianta není pro Vás aktuální, dle mého názoru z výše uvedených důvodů, ale mohou být ve skutečnosti jiné.

S přátelským pozdravem
Ing. Karel Barák


Moje odpověď z 15.2.2005:

Dobrý den.

Teď se mýlíte Vy.Pro mně podstatný rozdíl by byl v tom (pokud to dobře chápu), že u služby Wireless by instalace a tech. podpora hw
(karty,antény,kabeláž) byla starost ČRa.U FIXLine by jste nám přivedli konektivitu na vysílač a ostatní by asi bylo na nás (občanském sdružení).
U nás je k dnešnímu dni 29 zájemců o rychlejší internet (než jen dial-up nebo GPRS) a my se musíme rozhodnout co dál.
Takže mně jde spíše o to, jestli je varianta Internet Wireless u nás možná abychom o ní mohli přemýšlet.

Díky.
Ing.Miroslav Truhlář


Středa 16.2.2005

Pěkný den,
já Vás osobně neznám ani stav věcí u vás. Mýlit se mohu, já to pouze tipoval. Přesto bych Vám doporučoval, aby jste si pořídili FIXline to má perspektivu i do budoucna. Já bych Internet Wireless u vás nepokoušel s ohledem na terén i technické možnosti. To je bohužel vyšší hledisko než starost o HW. Navíc to podléhá taky místnímu šetření, které je u této služby složitější.
Pokud je to tak, jak píšete, je to v současné době (FIXLine) pro vás asi jediné rozumné řešení.
Mějte se

S přátelským pozdravem
Ing. Karel Barák


Tolik naše ″plodná″ korespondence s Ing.Barákem.

Jediná podstatná informace je tedy cena:

22 - 23 tisíc korun měsíčně.

K tomu je nutné připočítat počáteční jednorázový poplatek (nákup antény a wi-fi karty) každého případného člena sdružení, který odhaduji na 2 - 3 tisíce korun.
Jak vidíte, skutečnost není zrovna růžová...

Miroslav Truhlář