Hudební vzdělávání žáků v Doubravníku


Vážení přátelé, dovolte mi, abych Vás seznámila s činností detašované třídy, která je odloučeným pracovištěm Základní umělecké školy v Tišnově.

Základní škola v Doubravníku nám pouze poskytuje prostory pro výuku.

V Doubravníku vyučuji hře na klavír od roku 1958. Nejprve pod Osvětovou besedou v Doubravníku. Od roku 1968 jsem nastoupila na Lidovou školu v Bystřici nad Pernštejnem. Když naše městečko bylo přiřazeno do Jihomoravského kraje, ochotně se nás ujalo ředitelství Základní umělecké školy Tišnov.

V tomto školním roce byla naše třída posílena nástupem mladé, nadějné spolupracovnice, paní učitelky Mariky Kašparové. Ve hře na klavír je vyučováno 22 žáků. Nově bylo zřízeno oddělení hry na kytaru, které vede pan učitel Libor Janeček. Pravidelně dvakrát do roka pořádáme přehrávku pro rodiče i veřejnost. První v letošním školním roce bude dne

15. 12. 2006 v 16,30 hod. v obřadní síni v Doubravníku.
Jste srdečně zváni !

Dne 18.12. 2006 jedeme potěšit svým vystoupením staroušky z Domova důchodců v Předklášteří.

Jsme školou jako každá jiná. Máme svůj řád a výuka je prováděna v časovém rozvrhu, který je vypracován s ohledem na potřeby žáků a v návaznosti na činnost ve školní družině. Požadavkům všech nelze vyhovět k úplné spokojenosti. Vyučuji v úterý a v pátek dělené lekce, to znamená, že žáci docházejí dvakrát týdně. Ve středu a v pozdějších hodinách v úterý a v pátek mají hraní starší žáci, kteří mají celou lekci, jednou týdně. Tento rozvrh je na začátku školního roku uložen do počítače a každá změna musí být s ředitelstvím ZUŠ v Tišnově projednána.

Dne 26. 11. 2006 jsem byla na internetových stránkách Doubravníka nařčena z opakovaného porušování této povinnosti jakýmsi anonymem. Důrazně se proti tomu ohrazuji, protože toto tvrzení není pravdivé. Neuznávám anonymitu a odsuzuji ji. Ale v tomto případě ji omlouvám. Napsat v tak krátkém článku tolik pravopisných chyb, k tomu bych se také veřejně nepřiznala.

Růžena Čechová