XVI. ročník Dálkového pochodu


8. května se konal pochod TJ Tišnov, TJ Doubravník a TJ Bystřice nad Pernštejnem. Bylo 10 různě dlouhých tras od 9 km až po 50 km. I přes ranní nepřízeň počasí jsme se rozhodli vyrazit.

Vybrali jsme si zlatou střední cestu, která byla dlouhá 15km. Vedla z Doubravníka přes Křížovice, Křeptov, Sekořský les, Skorotice a Nedvědici až na hrad Pernštejn.

Okolo desáté jsme plny elánu vyrazily. Na Křižovicích jsme "vyfasovaly" první razítko na stanovišti, kde nás uvítali solí a čerstvým chlebem. Osvěženi svačinkou a pod krásně protrhanou oblohou se nám šlapalo jako po másle. O zpěv a smích nebylo nouze.Z Křeptova jsme se vydaly bez značené cesty do Skorotic. I když se nám zdála cesta dlouhá, netušily jsme, že jsme schopné tak rychle dojít až k Jičínu. Tohle podezření nám nasadil do hlavy krásný barevný Rumcajs, namalovaný na skále v Sekořském lese. Představu o nadpřirozených schopnostech nám z hlavy vyhnal rozcestník. Zároveň nám dodal jistotu, že jsme se neztratily a jdeme správně. Když jsme se u něj zvěčnily, posloužil nám i jako důkaz, že jsme si trasu nezkrátily. Žádné další stanoviště už na nás totiž nečekalo.Když jsme scházely do Skorotic, utíkaly jsme před deštěm. Pálila nás chodidla, tak jsme si zuly boty a prošly jsme se po chladivé trávě. Aby nám pocit osvěžení vydržel ještě déle, nacpaly jsme si do ponožek jitrocel. Vyndávaly jsme ho až v Nedvědici. Za dobrou službu jsme nohám dopřály ještě ledovou koupel v Nedvědice.Na hrad jsme došly 10 vteřin před třetí hodinou odpoledne s pocitem úspěšně splněného úkolu "dorazit do cíle do tří hodin". Hned na nádvoří jsme si z plných plic zakřičely vítězný pokřik, který jsme si nacvičily po cestě. Bohužel obecenstvo zůstalo zcela chladné, tak jsme od dalšího hudebního vystupování upustily. Svojí nezúčastněností se ošidili o písničku o hovězích kostech. Přitom jsme ji tak pilně trénovaly. Útěchou nám byl pamětní list, který jsme všechny obdržely a slavnostní oběd, který jsme si dopřály v zahradní restauraci pod hradem.Příjemně unaveny jsme dojely vlakem zpátky do Doubravníka a už teď se těšíme na další společnou akci.


Alena Blahová

. . .


- Starší články najdete v rubrice: TJ Sokol .