Ekoporadna Tišnovsko - jsme tu pro vás


Činnost ekoporadny v Tišnově byla zahájena již v říjnu roku 2006. Nabízíme bezplatné poradenství týkající se životního prostředí a jeho ochrany.

Zodpověděli jsme již mnoho dotazů z oblasti ekologického zemědělství, výchovy, ekologického bydlení, ochrany ovzduší, vody, rostlin i zvířat. Můžete si k nám přijít pro informační materiály a brožury, nebo si zapůjčit knihy či časopisy s ekologickou tematikou.

Zakoupit si u nás lze výrobky Fair Trade, což je spravedlivější forma obchodu s výrobci ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Velkou část sortimentu tvoří káva, čaj, kakao, čokoláda atd. (více na www.fairtrade.cz). K ekoporadně jsou k zakoupení i výrobky s certifikátem FSC (www.czechfsc.cz).

Ekoporadna pro vás dále připravuje přednášky, exkurze a větší akce jako jsou Den Stromů nebo Den Země, které seznamují zájemce s různými ekologickými tématy, přírodou na Tišnovsku a dávají i možnost dobrovolnictví v ochraně životního prostředí. Například v neděli 5.4. se můžete připojit k tradičnímu sázení jedliček a v neděli 26. dubna u příležitosti Dne Země můžete pomoci čistit břehy řeky Svratky.

Přehled všech aktivit a podrobnější informace o chystaných akcích najdete na stránkách www.ekoporadna.tisnovsko.eu spolu s aktuální otevírací dobou (pondělí 9 - 11 hod, středa 13 - 17 hod) a kontakty (ekoporadna@tisnovsko.eu, tel.: 549 21 08 05).

Ekoporadna se nachází v Tišnově na náměstí 28. října č. 28 vedle lékárny Arnica.


Těšíme se na vaši návštěvu!