Florbalový turnaj 28.3.2009


Na florbal v Doubravníku se scházíme dvakrát týdně. Kluci si rádi zahrají a baví je to, ale když přijdu s nápadem TURNAJ, motivace a nadšení mnohonásobně stoupne.

Původní verze - rozdělení na dvě kategorie, pro nedostatečný počet týmů mladších ročníků, nakonec padá. O to víc se ale turnaj stává zajímavější, protože se šesti mančafty se hraje spravedlivějším systémem (dvě skupiny po třech, první z každé skupiny postupuje do semifinále, druzí ze skupin se o zbylá dvě místa v semifinále poperou v soubojích se třetími, po semifinále následují utkání o umístění). 

Při zahájení se borci seznamují s pravidly a základními informacemi. Týmy zleva:

 1. DRAGONS TEAM (v čele kapitán David Bílý)
 2. SEBRANKA TEAM (Radim Merta)
 3. STŘELCI (David Pacek)
 4. FLAMES (Vojtěch Hertl)
 5. FC DOUBRAVNÍK (Vít Hertl)
 6. KYKLOPI (Lukáš Bořecký)


Rozdělení skupin:

SKUPINA A: SEBRANKA TEAM, STŘELCI, DRAGONS TEAM
SKUPINA B: KYKLOPI, FC DOUBRAVNÍK, FLAMES


Skupina A:

Ve skupině A se hned na úvod potkávají adepti na přímý postup mezi nejlepší čtyři. Zápas Sebranky se Střelci. Od prvních okamžiků však drží v rukou otěže utkání doubravnická sebranka (s jednou posilou z Borače) florbalových drtičů, která s přehledem vítězí 7:2. Ve zbylých dvou kláních mladí draci Dragons bojují, seč jim síly stačí, ale jejich starší soupeři vítězí.

SEBRANKA TEAM - STŘELCI 7:2
DRAGONS TEAM - SEBRANKA TEAM 0:7
STŘELCI - DRAGONS TEAM 9:0

 1. SEBRANKA
 2. STŘELCI
 3. DRAGONS


Skupina B:

Druhá skupina je mnohem dramatičtější. FC Doubravník hraje dobrý taktický florbal a daří se jim trpělivou hrou oba své soupeře porazit 3:0. Mladí plamínci Flames se sice bojovností a pevnou obranou dlouho drží na bezbrankovém stavu, ale zkušenost a věk nakonec podle očekávání slaví úspěch. Nejdramatičtější mač základních skupin hrají Kyklopi z Knínic proti Flames. Favorizovaní " jednoocí" nenachází vítězný recept. Nadšený výkon našich mlaďochů obrací předzápasové prognózy naruby. "Plameny" berou všechny 3 body za výhru 2:1 a vybojovali si tak slabšího soupeře pro playoff.

 1. FC DOUBRAVNÍK
 2. FLAMES
 3. KYKLOPI 


PLAYOFF


ČTVRTFINÁLE

STŘELCI - KYKLOPI 7:1
Utkání má jednoznačnou úroveň. Střelci se chtějí bezpodmínečně dostat mezi nejlepší čtyřku. Od začátku sází gól za gólem a jdou vstříc přesvědčivému postupu.

FLAMES - DRAGONS TEAM 1:1 1:0 na nájezdy
Velice vyhecovaný zápas. Souboj nejmladších nabízí napínavou podívanou. Flames nepotvrzují pozici lépe postaveného týmu v základní části. Draci si vytvářejí zajímavé příležitosti a výsledek 1:1 nakonec po normální hrací době odpovídá průběhu. O vítězství Plamenů rozhoduje v nájezdech Jan Bracek.

SEMIFINÁLE

SEBRANKA TEAM - FLAMES 7:3
Dlouho se schyluje k senzaci. Flames se několikrát (občas se štěstím) dostává do vedení. Ještě v polovině vede 3:2, ale nakonec Sebranka silově překonává v průměru o 5 let mladší kluky a udržuje si sedmigólovou tradici.

FC DOUBRAVNÍK - STŘELCI 2:1
Ve druhém semifinále na sebe naráží dva z favoritů na vítězství. Zápas je dlouho vyrovnaný, ale doubravničtí nakonec poráží své nedvědické soky díky většímu důrazu v koncovce. Na jejich dvě branky soupeř odpovídá až v závěru. Je to vůbec první gól, co FC v celém turnaji inkasovalo.


O 5. MÍSTO

DRAGONS TEAM - KYKLOPI 3:5
Lepší střeleckou muškou se prezentují "Jednoocí" - vítězí nad "Draky" 5:3.


O 3. MÍSTO

FLAMES - STŘELCI 3:9
Nejpřesvědčivější výkon nedvědických Střelců přichází na závěr turnaje. Od prvních chvil hasí plamínky naděje na výrazný úspěch Flamesů a s přehledem se prostřelují ke třetímu místu. 


FINÁLE

1. Zápas: FC DOUBRAVNÍK - SEBRANKA TEAM 4:2
Doubravník nastupuje s jasnou taktikou nepustit soupeře do tlaku, kterým válcoval své soupeře. Po celé utkání se jim daří hrát jednoduše a trpělivě a zaslouženě získávají první bod ve finálové sérii.

2. Zápas: SEBRANKA TEAM - FC DOUBRAVNÍK 3:2
Důraz a zjednodušení hry v druhém finále přináší Sebrance ovoce. Hráči střílejí z každé pozice a chodí před branku, kde Doubravník v prvním zápase neměl tolik práce. Vyrovnání série slibuje v rozhodující bitvě zajímavou a dramatickou podívanou.

3. Zápas: FC DOUBRAVNÍK - SEBRANKA TEAM 2:1
Finále finále. Boj jak se sluší a patří. Oba týmy začínají opatrně a hlídají si soupeřův útok. Dlouho se stav nemění. Zdá se, že kdo dá gól, tak asi vyhraje. V polovině zápasu se poprvé třepatá síť. Sebranka se ujímá vedení 0:1. Od tohoto okamžiku se pořádně jiskří. Oba týmy napadají velice důrazně a objevuje se i několik vyloučení. Doubravník se ne a ne prosadit. Šance na zisk poháru se čím dál více ztrácí v pozorném obraném bloku Sebranky. Ta je velmi blízko triumfu, když v tom přesná a pohotová střela přináší Doubravníku těsně před koncem vyrovnání.
Oba týmy hrají nadoraz, ale v obraně velice pozorně, protože nikdo už nechce udělat chybu před prodloužením. Vše nahrává tomu, že se v normální hrací době zápas nedohraje. Lukáš Bracek však osud utkání a celého turnaje mění. Opírá se do míčku a vystřeluje FC Doubravník pohár pro vítěze.

FC Doubravník - 1. místo


(zleva): Marek Šenkyřík, Lukáš Bracek, Vít Hertl, Josef Vojta (brankář)


Sebranka team - 2. místo


(zleva): Michal Válka, Michal Jedlička, Pavel Bílý, Michal Vejpustek, Radim Merta (brankář)


Turnaj se vydařil. Děkuji všem zúčastněným.


Ondřej Smutný