Podruhé kolem Doubravníku


Po úspěšné loňské premiéře zastupitelé městyse Doubravník spolu s doubravnickými turisty pozvali zájemce o pěší pochody a cykloturistiku na II. ročník dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem.

Třetí letošní červnové sobotě, kdy se akce konala, předcházela řada skutečně letních dnů. Ale v pátek ráno před pochodem, kdy už probíhalo finále příprav, mezi nimi například i doznačování tras, ukázalo počasí svoji nepříznivou stránku - začalo pršet a pršelo s malými přestávkami po celý den.

V den pochodu již nepršelo, bylo téměř ideální turistické počasí, ale předcházející den ovlivnil počet účastníků, zvláště z nejbližšího okolí. Na pěší trasy 10, 14, 25, 33 a 46 km se vydalo 106 turistů, na trasy 16, 34 a 40 km 14 cyklistů. Byl sice překonán celkový počet z premiérového ročníku, ale pouze o šest osob. U pěších tras byl největší zájem o nejkratší trasy / desítku absolvovalo 38, čtrnáctku 34 a pětadvacítku 23 turisté /, většina cyklistů / celkem 8 / se vydalo na nejdelší trasu. Z Doubravníku byli 24 účastníci, o 5 méně než loni.

Letos se účastnili zástupci rodiny Čechovy, rodiny Punčochářovy, Eva a Natálka Šenkovy, Aďa a Ivana Šikulovy, Jana Brandnerová, Petra Navrátilová, Alena Pavlíčková, Eliška Skoumalová, Miloš Bělík, Petr Brázda, Oldřich Jedlička, Jan Litoborský, Vladimír Procházka, Jiří Rous a Pavel Životský. Z Nedvědice bylo letos 9 turistů, dokonce o 19 méně než loni. Naopak byl vyšší počet účastníků z Tišnova a Brna. Přibyli tentokrát vzdálení účastníci - dva byli dokonce z USA, tři z Karlových Varů, pět z Jihlavy, další z Českých Budějovic, Dobrušky a Havlíčkova Brodu. A ještě jedna zajímavost - Václav Ondra ml. z Nedvědice absolvoval duatlon - pěší pochod i cyklojízdu. Nejdříve 25 km pěšky a následně 46 km na kole.

A hlasy některých účastníků :

Jarmila Benešová, Downers Grove, USA - Jsem rodačka z Nedvědice a díky pořadatelům jsem si připomněla kraj mého mládí.

Mgr. Petr Vejrosta, Nedvědice, známý turista, dálkoplaz a duše nedvědické turistiky - Děkuji Vám, pořadatelé, za to, že jste uspořádali další ročník doubravnického pochodu pro veřejnost. Je vždycky dobře, když lidé dělají něco pozitivního pro jiné.

Roman Matějka, Karlovy Vary, jeden z pěti českých turistů - držitelů nejvyššího hodnocení světové organizace International Marching League, udělených našim turistům - Akce byla vynikající, snesla by i mezinárodní měřítka. A děkuji za krásný pamětní list.

Manželé Prouzovi, Karlovy Vary - Jsme rádi, že jsme přijali pozvání našich přátel na tento výborně připravený pochod krásnou krajinou. Ovšem největším zážitkem pro nás bylo setkání s čápem černým, dokonce jsme si ho i vyfotografovali.

Jiří Kočí, Havlíčkův Brod, předseda organizačního výboru pochodu Havlíčkobrodská padesátka - Zjistili jsme ve svém okolí, za to považujeme i Doubravník, nový pochod a tak jsme ho chtěli poznat. I když to byl druhý ročník, projevilo se, že v organizačním výboru jsou lidé s bohatými zkušenostmi z takových akcí.

Dr. Blahoslav Kříž, Brno, roč. 1926, nejstarší účastník, úspěšně absolvoval nejdelší pěší trasu - To občerstvení před závěrem byl vynikající nápad / svůj nápad realizovali manželé Šedí, také autoři cyklotras - poznámka autora /.


Hned si zaznamenám datum dalšího ročníku - 19.června 2010.


-ok-