Po čtvrté kolem Doubravníku


Jak je již tradicí, letošní třetí červnovou sobotu pořádali členové doubravnického odboru Klubu českých turistů, ve spolupráci se zastupitelstvem městyse Doubravník, 4. ročník dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem.

Rekordní byla účast - celkem 146 turistů, z toho 28 cyklistů. Z pěších tras největší zájem byl o trasu 23 km, zvolilo ji 40 účastníků, ze dvou cyklotras byl větší zájem o tu delší 60 km, projelo ji 16 cyklistů.

Nejvíc účastníků bylo tentokrát z Brna, celkem 27, z Doubravníku 21, z Tišnova 10, z Nedvědice 9. Nejvzdálenější byli z Chodova u Karlových Varů, Plzně, Rakovníku, Mladé Boleslavi, Prahy a Bystřece u Jablonného nad Orlicí.

A kdo byli účastníci z Doubravníku?

Byly to rodiny Čechovy, a Rousovy, Aďa a Iva Šikulovy, M. Babáčková, I. Čepičková, A. Pavlíčková, M. Bělík, St. Bělík (pan Bělík byl nejstarším účastníkem, Miloš absolvoval 15 km po náročné téměř šestihodinové službě jako kontrola na trase), M. Lukášek, Ing. Sterzel, F. Vojta a P. Životský. Jedenáct doubravnických občanů bylo mezi organizátory (byli to J. Životská, P. Punčochář, M. Bělík, manželé Cigáňovi, L. a M. Čechovi, Navrátilovi a Šedých).

Další snad řeknou vyjádření některých účastníků:

 • Ing. Ladislav Tomáš, člen sekce pěší turistiky ústředí KČT a předseda KČT Třebíč:
  Trasy dobře zvolené, poprvé jsem šel kolem Sýkoře a po cimmrmannové stezce, moc se nám tam líbilo. Na trase bylo dost kopečků, ale to je moje. Organizace perfektní. Přijelo nás z Třebíče dvanáct a všichni se shodujem, že jste se o účastníky postarali vynikajícím způsobem.

 • Pavla Kindelmannová, sekretářka oblastního výboru KČT Plzeňského kraje:
  Pěkné, po všech stránkách. Budu vás všude chválit. Startovné je 10 Kč, a co za to účastník dostane, na kontrolách chleba a minerálku, v cíli diplom a ještě krásný kalendářík. Někde nedostanete ani tu vodu.

 • Jaroslav Vála, stálý spolupracovník časopisu Turista:
  Moc se nám to libilo. A vyšlo počasí, to je neuvěřitelné, s tím jsme ani nepočítali.

 • Jiří Kočí, hlavní organizátor pochodu Havlíčkobrodská padesátka:
  Dobré, nebudu kritizovat, není také co. Naopak vyzvednu občerstvení, tak dobrý chleba a ještě se sádlem, to jsem už dlouho neměl. Bezvadné, dobré, výborné, vynikající.

 • Erich Steidl z Chodova u Karlových Varů, nejvzdálenější účastník:
  Jel jsem prakticky přes celou republiku, ale nelituji. Bylo to vynikající.

 • Mgr. Petr Vejrosta, známý nedvědický turista:
  Nádherné, ideální počasí, organizace vynikající. Nemělo to chybu.

 • RNDr. Alois Zeman, dlouholetý organizátor pochodu Tišnovská padesátka:
  Jel jsem cyklotrasu 33 km, byla velice pěkná. Na celé akci je vidět, že organizační tým má zkušenosti a má podporu jak v odboru, tak i ve vedení městyse.


- ok -