Základní škola


O Vánocích
... Když slavíme Vánoce, pečeme cukroví a zdobíme dům. Mamka vyrobí věnec a každou adventní neděli zapálíme jednu svíčku. Když je den před Štědrým dnem a já se probudím, stojí v obýváku stromek až ke stropu. Na Štědrý den taťka zabije kapra a mamka ho připravuje. Večeříme, až se setmí. Jak dojíme, jdeme do pokoje a tam čekáme, než zazvoní zvoneček. Pak se přesuneme do obýváku a začneme rozbalovat dárky. Prohlížíme si, co jsme dostali. Potom se podíváme na pohádky a jdeme spát.


Pavlína UhrováO Vánocích
... V pátek máma připraví těsto, pak my tři sourozenci vyrábíme kokosové kuličky a máma vždycky na Vánoce peče pusinky. To je cukroví a je moc dobré, alespoň pro nás. Pak jdeme na půdu pro stromeček, zdobíme ho a je to velká sranda. Pak na Štědrý den společně večeříme. U nás je zvykem chystat jídlo pro pocestného. Po večeři slyšíme zvoneček, jdeme do obýváku a rozdáváme si dárky. Potom rozbalíme dárky a veselíme se. Po hraní uložíme Danouška do postýlky a když jsme unavení, jdeme spát. Můžeme se ještě chvilku dívat na televizi.


Veronika Musilová


V Á N O C E

Přicházejí po roce
zase naše Vánoce.
Se sáňkami svištím dolů,
všimnu si i kamarádů,
jak si hrají ve sněhu,
zpívají si koledu.

Jak se setmí, jdeme domů,
k vánočnímu stromu.
Kapra si pak s chutí sníme,
koledu si zazpíváme.

Ježíšek už dárky nese,
každičký se na ně třese.
Děti dárky rozbalují,
tajemství v nich odhalují.
Rodiče se dívají,
sem tam nějaký rozbalí.
Pak dárečky uklidíme,
na spaní se připravíme.

Po Vánocích už je zas,
zbyde jenom sníh a mráz.
A pak jaro, léto, podzim,
uteče ti krokem rychlým.
No a v zimě už jsme zase,
v krásném vánočním čase.


Josef Macků
 

Do roku 2013 vám přejí žáci ZŠ Doubravník hodně štěstí, zdraví, lásky a pohodový rok.


Poděkování

Děkujeme všem dětem, rodinám, soukromým osobám, spolkům a firmám za pomoc při rekonstrukci školní zahrady a při vybudování altánu. Sponzorsky nám přispěli Hasiči Doubravník a Klempířství Jiří Havlíček. Na všechny pomocníky bude ještě pamatováno při slavnostním otevření přírodní učebny.


Učitelé ZŠ Doubravník