První jarní výprava do Šlapanic


Sešli jsme se 14. 3. na nádraží a všichni měli jako obvykle dobrou náladu. Ve vlaku jsme začali hrát hru "Kontakt", kterou jsme pak chvílemi hráli každý den.

Když jsme se trochu zabydleli ve skautské klubovně, tak nás navštívil kosmonaut a přizval nás do výcviku NASA. Rozdělili nás do tří týmů a potom jsme plnili různé úkoly (hledali lístečky s čísly, snažili se poslepu dostat co nejblíže na určené místo,…).

V sobotu ráno jsme vyrazili na výpravu, ale kvůli začínajícímu dešti jsme se museli vrátit ještě před cílem zpět do klubovny. A špekáčky na cestu jsme si nakonec opekli v kamnech. Během soboty si také každý z nás zkusil na resuscitační figuríně oživování a osvojil si něco málo z první pomoci.

Večer jsme si zahráli fotbal a zazpívali jsme si u ohně. Kde jsme dostali dokonce i diplomy. Před spaním se hrálo na kytary a někteří z nás tam zůstali opravdu dlouho. Když přišlo nedělní ráno, nikomu z nás se moc nechtělo domů.

Po příjezdu na doubravnické nádraží jsme udělali pokřiky, podali si ruku a všichni se už těšili na další výpravu.


SábaSkautský ples

Letošní ples byl zahájen opět scénkou moderátorek - zhaslo se a po celé sokolovně byl slyšet zvuk tajemných kroků, vrznutí dveří, výstřely a výkřiky. Tento úvod měl navodit téma plesu, které bylo v duchu MAFIE.

Po úvodní scénce a uvítání Bystřické kapely a hostů následovalo vystoupení souboru irských tanců DÉMÁIRT z Brna. Podle velkého potlesku, jímž byl taneční soubor odměněn, mělo vystoupení velký úspěch.

Pro děti byly nachystané dvě hry: v té první se tančilo ve dvojicích s balonkem na noze a dupalo se na ostatní balonky, úkolem v další hře bylo zlomit špagetu soupeři. V pozdějších večerních hodinách se dočkali svého vystoupení i naši "PUFÍČCI" (= ti nejmenší). Vystoupení s klobouky bylo nazváno Pink Panther a bylo velmi povedené.

Dále v průběhu večera bylo zorganizováno ještě pár her pro dospělé (předávání klobouku a tanec na novinách)a také byla vyhlášena tombola. O půlnoci vypukly, již tradiční, hromadné tance - nechyběla Macarena, Gangnam Style a hudební hit roku 2013 The Fox. Dále se tančilo na moderní písně či na starší hudební hity.Jakmile se muzikanti navečeřeli, opět se v sokolovně rozezněla hudba Bystřické kapely. Ples se velmi vydařil, přišlo mnoho hostů a bylo vidět, že si tento večer všichni naplno užili! Velké díky patří hlavnímu organizátorovi a také všem ostatním, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě, organizaci a průběhu plesu. A samozřejmě bez kapely bychom se neobešli, takže poděkování patří i muzikantům z Bystřické kapely.


Majda


PS:
Pokud jste na plese nebyli nebo na něj chcete zavzpomínat, můžete zhlédnout videa, jejichž autorem je Mára, na www.youtube.com pod názvy: