Kolem Doubravníku 350 turistů


Už 7. ročník dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem uspořádalo druhou červnovou sobotu zastupitelstvo našeho městyse spolu s místním odborem Klubu českých turistů.

A opět byl překonán rekord v počtu účastníků. Loni na rekord stačilo 234 osob, letos startovalo celkem 350 zájemců, z toho 36 cyklistů, a to doslova z celé republiky - byli například z Chodova u Karlových Varů, Mimoně, Krásné Lípy, Hradce Králové. Nejvíce jich bylo z Jihlavy, odkud přijely dva autobusy.

Pořadatele velice potěšilo, že druhý v počtu účastníků byl Doubravník. Pozvánku zastupitelstva a turistů využilo 58 doubravnických občanů, proti loňsku dvojnásobek. (Dalších 8 doubravnických bylo v organizačním štábu akce.)

Pokud se týká zájmu o jednotlivé pěší trasy, nejvíc startujících absolvovalo devítku (161) a patnáctku (121). Nejmenší zájem byl samozřejmě o padesátku, na tu se vydali čtyři odvážlivci, z toho jedna žena, a všichni došli do cíle.

U cyklotras byl také větší zájem o tu kratší 33 km, vydalo se na ni 26 cyklistů.

V cíli každý úspěšný účastník, to znamená, že absolvoval trasu, kterou si zvolil, dostal diplom (samozřejmě dílo Stanislava Bělíka a opět nový) a kartičkový kalendářík na příští rok s pozvánkou na další ročník dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem, který se bude konat 13. června 2015.

V následujících dnech po akci dostali pořadatelé několik poděkování a hodnocení,vesměs pozitivních. Uveďme alespoň část ze dvou:

"Při přebírání diplomů jsem nebyla dostatečně pozorná, abych si vychutnala ten unikátní dokument, který jsme si odnesli od Vás. Teprve v autobusu jsem si toho (nejen já) všimla a užasla jsem - málokdy se vidí tak krásná práce!!! A navíc ten krásný dokument za nejpočetnější výpravu - ten jsem předala a necháme si ho pro odbor zarámovat. (Nejpočetnější výprava dostala diplom s vyobrazením hradu Pernštejna - tento diplom dostávali účastníci pochodu a cyklojízdy v roce 2012. - pozn. autora). Děkuji Vám jménem všech našich pochodníků - líbila se nám u Vás krajina, historie, diplomy i Vaše vstřícnost, zažili jsme při Vašem pochodu pěkný den. Jo, a taky ten chleba se sádlem byl fajnovej!

Zdravím a děkuji.
Míša Svatošová, KČT Čeřínek Jihlava"


"Vážení turisté z Doubravníku, děkuji za skvěle zorganizovaný pochod Kolem Doubravníku. Příroda úžasná, lidičky taky. Děkujeme!Přeji Vám hodně krásných chvil v přírodě mezi dobrými lidmi.

Jíťa Lavičková, KČT Sokol Bedřichov, Jihlava"


Josef Ondroušek