Concentus Moraviae


Tradiční koncertní cyklus CONCENTUS MORAVIAE se v roce 2015 koná již po dvacáté. Festival velebící krásu dlouhé řady měst se rozšíří po celém regionu a naplní ho neobyčejnými hudebními událostmi.

Narozeninový ročník vzdá hold nádheře koncertních dějišť, a protože se festival koná jak na zámcích, tak v kostelích, bude mít slavnost rozměr nejen estetický ale i duchovní. Oslavy v roce 2015 se zúčastní řada hudebních hrdinů minulých festivalových ročníků: Magdalena Kožená, Marco Beasley a Accordone, Jos Van Immerseel a mnozí další. Na festivalu se ale další pozoruhodní hudebníci a soubory představí poprvé.

V doubravnickém kostele Povýšení sv. Kříže se uskuteční v úterý 2. června v 19:30 hodin varhanní koncert Jos Van Immerseela. Belgický dirigent Jos van Immerseel je žijící legendou. Se svým orchestrem Anima Eterna v Bruggách už od roku 1987 zkoumá, jak zněla hudba starých mistrů v době, kdy byla hrána poprvé. Jeho interpretace Beethovenových symfonií je skutečným požitkem pro uši. Dlouho před tím, než se proslavil jako dirigent, triumfoval Jos van Immerseel coby varhanní, cembalový i klavírní kouzelník. Ve svém vystoupení na festivalu Concentus Moraviae rozezní unikátní varhany v Doubravníku. Na koncertu zazní díla autorů: Orlando Gibbons, Wolfgang Amadeus Mozart, John Bull, Henry Purcell, Antonio Valente, Pablo Bruna, Abraham van den Kerckhoven.

Více informací najdete:   Z D ERytířský sál hradu Pernštejna bude v rámci festivalu hostit koncert Národního památkového ústavu v pondělí 8. června v 19:30 hodin, kdy zde vystoupí MARCO BEASLEY/zpěv, STEFANO ROCCO/barokní kytara, arciloutna a FABIO ACCURSO/loutna. Budou uvedena díla Le Strade del Cuore Marco Cara, Jacopo Fogliano, Bartolomeo Tromboncino, Paolo Scoto, Pietro Paolo Borrono, Marco Beasley.

Více informací najdete:   Z D ECena vstupného je 250 Kč, studenti, důchodci, držitelé průkazů ZTP 150,- Kč

  • Využijte možnosti zakoupit si vstupenky pro oba koncerty již nyní v předprodeji a to se slevou 50,- Kč:
    • Úřad městyse Doubravník, Doubravník 33
    • Mikroregion Pernštejn - Turistické informační centrum, Nedvědice 42

Tato nabídka zlevněného vstupného je platná až do 29. května 2015

  • Dále je možno vstupenky zakoupit:
    • Brno - Turistické informační centrum, Radnická 2
    • v síti TICKETPORTAL - www.ticketportal.cz
Více informací se dozvíte na webových stránkách Concentus Moraviae:
www.concentus-moraviae.cz