Pozvánka na pochod a cyklojízdu


Vrcholem činnosti doubravnického odboru Klubu českých turistů bude v letošním roce, tak jako v předcházejících letech, dálkový pochod a cyklojízda Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. Letošní, již 8. ročník, se koná v sobotu 13. června 2015.

Pořadatelé, zastupitelstvo městyse Doubravník a členové doubravnického odboru KČT, připravili pro pěší turisty tentokrát 5 tras o délce 10, 17, 23, 38 a 50 km. Nejkratší trasa povede z Doubravníku do Černvíru, Křížovic a zpět do Doubravníku. Sedmnáctka jde přes Křížovice, Běleč, Veselí a Borač, třiadvacítka přes Křížovice, Sýkoř, Lomnici, Veselí a Borač, devětatřicítka dovede účastníky do Lomnice jako předcházející trasa, ale bude pokračovat přes Kozárov, Rašov a z Veselí půjdou zase společně. Ti, kdo se vydají na nejdelší trasu, půjdou přes Skorotice, Černovice, Kunštát a z Kozárova další cesta je společně s osmatřicítkou.

Manželé Šedých, kteří jsou již tradičními garanty cyklotras při této akci, připravili dvě trasy - 25 a 62 km. Kratší je vedena přes Nedvědici, Věžnou, Pernštejnské Janovice, Býšovec, delší přes Dolní Rožínku, Blažkov, Zvole, Bobrovou, Bobrůvku, Moravec, Stražek, Bukov a Olší

. Start na dvě nejdelší pěší trasy je od 6,00 do 8,30 hod., na další pěší trasy a na cyklotrasy mohou zájemci vycházet nebo vyjíždět od 8,00 do 10,15 hod., na nejkratší trasu je možno vyjít až do 14,15 hod. Start i cíl pro pěší turisty i cyklisty je v budově bývalé radnice na doubravnickém náměstí.

Startovné je 20,- Kč, pro děti do 15 roků a členy Klubu českých turistů 10,- Kč.

V cíli každý, kdo dojede nebo dojde do 18 hod. a úspěšně absolvuje celou zvolenou trasu (na trasách budou kontroly), obdrží diplom, jehož autorem je Stanislav Bělík, čestný člen doubravnického odboru Klubu českých turistů. A nebude chybět tradiční kalendářík s pozvánkou na příští ročník.

Je třeba ještě uvést, že pochod byl i pro letošní rok zařazen do seriálu akcí mezinárodního sdružení Internacionaler Volkssportverband (IVV), do desítky vybraných akcí IVV v ČR a do Dvoustovky významných akcí Klubu českých turistů. Pořadatelé se zvláště těší na účast doubravnických občanů.


Josef Ondroušek