Slavnosti Pernštejnského panství v Doubravníku


Komise kultury, mládeže a sportu Vás srdečně zve na letošní program Slavností Pernštějnského panství.

Kostel Povýšení sv. Kříže

 • Zpřístupnění hrobky hrabat Mittrowských s výkladem 4.7. a 5.7. 13 - 16
 • Koncert - Tišnovský komorní orchestr 4.7. 18:00
Program:
W. A. Mozart Koncert pro klavír a orchestr č. 21, KV467
Andante
K. Ditters Koncert E-dur pro kontrabas
Allegro moderato
Adagio
Allegro
A. Vivaldi Koncert d-moll pro flétnu a hoboj, RV 535
Largo, Allegro
Largo
Allegro molto
Přestávka
P. I. Čajkovskij Elegie pro smyčcový orchestr
L. Janáček Suita pro smyčce
Moderato
Adagio
Presto


Tišnovský komorní orchestr

dirigent Vít Mareček
Ivana Plachá-Chudová, hoboj
Vítězslav Drápal, flétna
Jiří Šícha, kontrabas
Jitka Zavřelová, klavír
Jaroslav Kolesa, Jiří Kinzel, Otto Hasoň, Dagmar Barašová, Kateřina Matisová, Zdeněk Dostál, Martin Elefant, Veronika Chabičová, Lenka Šikulová, Arnošt Trkan, Jana Ježová, Jan Modrák, Irena Bauerová, Jitka Zavřelová


Náměstí

 • Kouzelník Martin - interaktivní kouzelnické vystoupení pro děti 5.7. 14:00
  • jedná se o program, kde děti zábavnou formou spolupracují s kouzelníkem. Jsou do kouzel vtaženy a v průběhu programu se naučí i kouzlit. Cílem vystoupení je, aby se děti bavily a smích doprovázel celý program. Proto je zde hlavní důraz kladen na interakci s dětmi. Jsou to právě děti, které v samotném programu kouzlí a spolupracují skouzelníkem. Program je samozřejmě uzpůsoben i dospělému publiku, aby se i přítomní rodiče příjemně bavili a byli okouzleni. Na závěr kouzelník předvede modelování zvířátek z balónků.


 • Koncert - Bokomara & Naďa Urbánková 5.7. 16:00
  • Pětinásobná Zlatá slavice Naďa Urbánková se vrací na koncertní pódia v doprovodu Luboše Javůrka a jeho Bokomary. Paní Naďa Urbánková patřila zejména v sedmdesátých letech k naprosté špičce na naší populární scéně. Zpívala a hrála v legendárním Semaforu a zejména s Country beatem Jiřího Brabce natočila několik vpravdě nesmrtelných písní. Dodnes se zpívají a hrají písničky s texty Jiřího Grossmanna z jejího repertoáru, dvě nejslavnější - Drahý můj a Závidím patří bezesporu k zlatému odkazu té doby. Později paní Naďa opustila nejen koncertní pódia a divadelní jeviště, ale na delší čas i Československo. Když nedávno přikývla na nabídku vydat desku, která by zachytila tu část jejího repertoáru, která je spojena s texty Jiřího Grossmanna, ukázalo se, že několik písní bude třeba nahrát nově. Její cesty se tak setkaly s kapelníkem Bokomary Lubošem Javůrkem. Písně vznikaly v jeho studiu a ukázalo se, že Bokomara je dokáže zahrát moderně a zároveň s citem k původnímu tvaru, že Naďa Urbánková je interpretuje se směsí mladého elánu a muzikantské vyzrálosti a v neposlední řadě, že si s Bokomarou a jejím kapelníkem rozumějí i lidsky. Logicky přišla nabídka na několik společných koncertů. Ohlas u publika byl až překvapivě dobrý. Toto spojení se stalo hvězdami největších festivalů. I když paní Urbánková nechce znovu naplno nasednout do kolotoče stovek vystoupení ročně, obě strany se dohodly, že by čas od času mohly vyjet na společné turné. Postupně vznikájí nové písně napsané speciálně pro Naďu Urbánkovou, která navíc využívá svých hereckých a moderátorských zkušeností a svým šarmem osloví všechny generace. Vzniklo tak spojení sice možná pro někoho překvapivé, ale logické. Vždyť právě Naďa Urbánková a její písničky s Country beatem byly jednou z inspirací, na níž se vytvářel vkus kapel naší country a folkové scény a naopak důraz její špičky (ke které Bokomara patří) na melodii a sdělný smysluplný text je pro pětinásobnou Zlatou slavici nejlogičtějším bodem, na který může navázat. Nenechte si toto spojení ujít. Od roku 2006 má toto seskupení veliké úspěchy taky u návštěvníku velkých hudebných festivalů jako je ZAHRADA v Náměšti na Hané a taky na slovenské Country Lodenici. Zde Naďa Urbánková a skupina Luboše Javůrka patřila mezi největší taháky festivalových večerů. Na podzim 2007 natočil Luboš Javůrek pro paní Naďu nové CD (Pouť na Želiv) na které si paní Urbánková k doplnění svých nových písní vybrala i několik písní z repertoáru Bokomary.


 • Bystřická kapela - hudba k tanci i poslechu 5.7. 18:00
  • Již tradiční vystoupení léty osvědčené Bystřické kapely, která zpříjemní večer dechovkou i hudbou novější.


►   V neděli v době trvání programu na náměstí zajištěno občerstvení
►   Vstupné dobrovolné