Doubravnický čtenářský spolek


V listopadu proběhlo v doubravnické knihovně první setkání neformálního Doubravnického čtenářského spolku. První schůzka byla víceméně informační, popovídali jsme si o tom, co kdo rád čte a zvolili jsme systém, jakým budeme vybírat knihy, které společně budeme číst.

Aniž by to bylo záměrem, vznikem našeho čtenářského kroužku jsme přesně po sedmdesáti letech navázali na Čtenářsko-hospodářský spolek Vlastimil, který v Doubravníku fungoval v letech 1881 - 1948. Jeho zakladateli tenkrát byli Leopold Keller a František Životský (článek o spolku Vlastimil od Leopolda Mazáče na webových stránkách Městyse Doubravníka).

A jak to v našem novodobém spolku chodí?

Společně si odhlasujeme knihu, kterou si během měsíce až dvou každý z nás přečte. Ustálil se nám seznam, ve kterém jsou knihy světových i českých autorů, přelomové, historicky důležité či takové, které navrhne kdokoli z nás. Jde nám o to, abychom se dále vzdělávali, rozšiřovali si obzory, ale hlavně se setkávali a vzájemně se obohacovali svými postřehy v inspirativním prostředí doubravnické knihovny.

Tímto Vás srdečně zveme na naše další setkání, které proběhne 10. ledna 2019 od 18 hodin v knihovně v Koldově vile. Abychom začali "zlehka" a tematicky, vybrali jsme knihu POD SNĚHEM současné mladé autorky Petry Soukupové.

Těšíme se na Vás!

Mgr. Veronika Chludilová