Mikulášská nadílka a čertovské rejdy 2018


Začátek prosince je obdobím, kdy na zem vylézají mocnosti pekelné proto, aby dostaly to, co jim náleží, zlobivé děti. Tak tomu bylo i letos první sobotu v prosinci u nás na doubravnickém náměstí.

Kašna se opět proměnila v peklo, dokonce i socha dostala čertovský převlek. Z pekla nejprve vyskočil veselý, i když trochu nešikovný čert Fimfulín, ve skvělém podání Michala Gliera. Početné publikum pobavil nejen svým čertovským tancem, ale všechny překvapil zejména svým hereckým talentem (který budeme určitě využívat častěji ☺). Potom však všichni přítomní zvážněli, když z pekla vylezla ostatní čertovská čeládka, v čele s démonem (Jiří Ozdobinski ml.), která hříšníky rozhodně nechtěla pobavit, ale měla v plánu si odnést do pekla ty, jejichž jména byla zaznamenána v knize hříchů. 

Naštěstí ale situaci opět zachránil sv. Mikuláš (Jiří Rous) se svojí početnou andělskou družinou (Olga Jelínková, Marie Stará, Ludvík Slanina, Iva Záhorová, Irena Havlíčková a Daniela Zadražilová). Společně k nám na náměstí slétli z kostela a čerty zahnali zpět do pekla. 

Mikuláš s andílky pak nadělovali všem dětem balíčky plné dobrot. Ty jim pak na oplátku zazpívaly písničky a zarecitovaly krásné básničky. Bylo znát, že se akce dostává i do povědomí širšího okolí a počet diváků se zvyšuje. Celkem jsme připravovali mikulášské balíčky pro 170 dětí. Scénář letošní mikulášské nadílky napsal opět Jiří Ozdobinski ml., hlasy čertům a Mikuláši propůjčili brněnští herci Martin Sláma a Petr Šmiřák.

Po celou dobu bylo na náměstí zajištěno bohaté občerstvení, návštěvníci se mohli zahřát punčem, svařeným vínem či ochutnat čertovskou klobásku a další dobroty.

Rádi bychom moc poděkovali všem, kteří se do příprav mikulášské nadílky zapojili a ve svém volném čase zodpovědně nacvičovali, připravovali, nakupovali…. Veliký dík patří i všem divákům, kteří se nám nejvíce odvděčují kladným ohlasem, ale hlavně dětem, pro které akce vznikla. Snad budou mít na mikulášskou nadílku připravenou hasiči jen hezké vzpomínky! Za zhlédnutí jistě stojí i video, které dokumentuje průběh celého večera. Doufáme, že jsme Vám v úvodu adventu dopomohli navodit vánoční atmosféru. Přejeme Vám všem klidné prožití vánočních svátků a v novém roce 2019 hlavně zdraví.


SDH DoubravníkFoto: