all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 24.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
22/07/24 Úřední deska
- Stanovení minimálního
19/07/24 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku

Mobilní rozhlas:
- Vinařství Holánek
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny

Krátké zprávy:
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
14/06/24 MěÚ Tišnov
- Výběrová řízení
10/06/24 Muzeum rom...
- Pietní akt
Celý přehled   [4]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Usnesení 10-2010

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

K diskusním příspěvkům

09.07.2008

Protože se článek o proběhlých oslavách stal terčem různých výpadů, které jsou v některých případech pouhou snůškou lží a závisti, rozhodl jsem se na ně reagovat tímto způsobem.

Érde, anonyme - to co jste ve svých příspěvcích "vypotil" na doubravnických stránkách je opravdu "velice aktuální". Věděl jsem, že se zde objeví reakce na sobotní odpoledne v Doubravníku, ale to, o co se snažíte ve svých komentářích patří asi z větší části na jiné místo a do jiné diskuse. Začnu ale od začátku a pokusím se odpovědět na Vaši kritiku.

K příspěvku ze 7.7. 11:22:37 (Érde):
Souhlasím s tím, že poděkování patří paní ředitelce a všem, kdo se podíleli na vytvoření rekordu. Ani ostatní vystoupení neměla chybu. Od začátku jsme jako organizátoři říkali, že chceme, aby dostaly prostor především naše děti a mládež. Že zde vystupovaly i taneční skupiny odjinud, to Vám doufám nevadí. Důvody jsou snad pochopitelné. Co byste chtěl komentovat? Vždyť jste to právě Vy, kdo nic nechápe. V Nedvědici to totiž funguje úplně jinak - když projevíte zájem, rád vysvětlím. Nemůžete se ohánět tím, že něco zaplatí daňový poplatník - vždyť tato akce se dělala hlavně pro lidi a ne proto, abychom na tom vydělali. Asi jste si nevšiml, že v programu jsou vedle našich akcí uvedeni i sponzoři, kteří nám zčásti pomohli uhradit výdaje.

Co se týče "Sedláčkova klanu". Jak snad víte, má pan Sedláček v Doubravníku restauraci, kde točí pivo z Černé Hory. A pivovar ČH byl jeden z našich hlavních sponzorů. Nebudu zdržovat výkladem smlouvy mezi Městysem Doubravník a Pivovarem ČH. Podstatné je to, že všechny výčepní prostory na náměstí byly obecní - tzn., že stany, přístřešky, výčep a určité množství piva jsme dostali zdarma. Pan Sedláček nejdříve zcela bez nároku na odměnu vytočil "naše" pivo a výtěžek nám předal. Teprve potom točil pivo ze svých zásob. Nákupní a prodejní cenu piva (včetně kelímku) nehodlám komentovat. V Nedvědici stálo pivo 25,- Kč.

Doubravnická kopaná. Nevím o jakém krachu mluvíte. To, že "představitelé" SKFC Doubravník prodali soutěž a tím pohřbili fotbal v Doubravníku jsme se dozvěděli z denního tisku. Na naši písemnou žádost o vysvětlení tohoto kroku do dnešního dne nereagovali (jako i na jiné). Možná máte jiné informace.

TJ Sokol dostal letos nejvyšší finanční příspěvek ze všech organizací, kterým přispíváme. Co se týče klubovny Robinsonů, odpověděl již pan Vojta a není k tomu co dodat.

Zřizovatelem SDH Doubravník je městys a podstatná část financování jde z prostředků Jihomoravského kraje. Jsem rád, že je v Doubravníku máme. Jestli jste si nevšiml, tak od 7 do 20 hodin zajišťovali členové SDH uzavírku náměstí. Patří jim za to poděkování. Stejně tak i všem zastupitelům městyse, kteří se na pořadatelské činnosti podíleli.

Proč nebyla možnost prodeje spolkům? Možnost měl přece každý. Stánků s občerstvením mohlo být na náměstí klidně dalších deset, tak proč jste neprojevil zájem? V Nedvědici, pokud vím, žádná možnost spolkům dána nebyla. Celý areál u rybníka si pronajal HC Nedvědice (platil za to nájem obci - nevím kolik a je mi to srdečně jedno).

K dalšímu příspěvku ze 7.7. 12:36:27 (Érde) bych chtěl zdůraznit, že jenom skládání víček od PET lahví se zúčastnilo kolem 130 občanů. Při samotném odpoledním programu jsem našich spoluobčanů viděl nespočet. Vy asi nebudete Doubravničák, protože jinak byste jich viděl rovněž mnoho a musel byste mezi návštěvníky také poznat řadu našich rodáků a příznivců - těch, kteří k nám do Doubravníka přijeli zblízka i zdaleka.

Nevím také, kde se rozhazuje, ale z výtěžku z prodeje piva bychom Kameloty určitě nezaplatili.

K příspěvku ze 7.7. 12:57:37 (anonym):
Mezi dobrovolníkem a brigádníkem je velký rozdíl. Dobrovolník to dělá dobrovolně a zadarmo, brigádník za peníze. Ti, co točili pivo, grilovali maso, starali se o pořádek to dělali pro městys zadarmo.

K příspěvku ze 7.7. 13:17:15 (anonym) již nemám co dodat, protože bych se opakoval.
Závěrem bych chtěl svým jménem poděkovat všem, kteří se více či méně jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě a na samotném průběhu celého sobotního dne.

A o Vás, Érde anonyme ať si každý udělá vlastní úsudek.


Zdeněk Kundrata
starosta městyseCelý článek | přečteno 3.716 x   ohlasů 3 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024