all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 24.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
22/07/24 Úřední deska
- Stanovení minimálního
19/07/24 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku

Mobilní rozhlas:
- Vinařství Holánek
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny

Krátké zprávy:
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
14/06/24 MěÚ Tišnov
- Výběrová řízení
10/06/24 Muzeum rom...
- Pietní akt
Celý přehled   [4]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Usnesení č.ZM-3/2014

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Mužstvo mladší přípravka

02.07.2012

Po několika letech bylo na jaře roku 2010 ve fotbalovém klubu SK Pernštejn Nedvědice obnoveno mužstvo mladší přípravky.

V této kategorii smí hrát kluci, kteří nejsou starší 9 let. V sezóně 2011/2012 to znamená, že hráči museli být narození 1. 1. 2003 nebo později. Děvčata mohou být o jeden rok starší. Hraje se herním systémem 1 brankář + 5 hráčů v poli s letmým střídáním, na hřišti o velikosti 42 x 25 m, branky mají velikost 3 x 2 m, hrací doba 2 x 25 minut a hraje se míčem velikosti3. Funkce hlavního trenéra s vervou sobě vlastní se ujal doubravnický rodák a velice dobrý fotbalista a obávaný kanonýr Libor Jaroš. Jeho příkladný přístup k dětem, umění je zaujmout a učit je formou hraní postupně přiváděla na hřiště další a další malé adepty o fotbalové umění. V letošním roce v květnu se tréninků zúčastnilo až 32 dětí. Takové velké množství není samozřejmě schopen zvládnout jeden člověk. Postupně se přidávali další asistenti trenéra z řad rodičů a bývalých hráčů, jedná se Antonína Pivovarčíka, Jiřího Kožíka, Radomíra Hájka a další.

Děti je tedy v dnešní době nutno rozdělit podle věku do tří skupin. Nejstarší, ročník 2003 a ty šikovnější z ročníku 2004, jsou vedeni Liborem Jarošem a ing. Miroslavem Jedličkou a hrají pravidelnou soutěž a účastní se turnajů. V tomto mužstvu Doubravník úspěšně reprezentují především Pavel Humpola a Vojta Jedlička. Občas si s těmi nejlepšími zahrají i Vladimír Jambor, Adélka Jedličková a Patrik Šibor. K největším úspěchům patří vítězství na turnaji v Doubravníku v srpnu 2011, druhé místo na velice silně obsazeném turnaji v Čebíně a spousta třetích míst na různých zimních turnajích v blízkém i širokém okolí. Výkon našeho mužstva v Čebíně zaujal i známého vyhledávače fotbalových talentů, nyní působícího ve Zbrojovce Brno, a projevil velký zájem o angažování tří hráčů.

V sezóně 2011 a 2012 tato skupina hráčů byla velice pilná jak v tréninku, tak v zápasové aktivitě a odehrála cca 90 zápasů, z toho skoro 70 vítězně. Ukořistila skalpy takových mužstev jako je SFK Vrchovina, SK Bystřice nad Pernštejnem, AFK Tišnov, FC Čebín, Moravská Třebová, Adamov atd. V okresním přeboru, vinou slabší podzimní části, bohužel mužstvo tak úspěšné nebylo a obsadilo 4 místo. O vítězství v celé soutěži ho připravil jeden nevydařený zápas v Měříně, který Nedvědice prohrála 3:1.

Na doubravnickém hřišti Za mlýnem byly těmito hráči odehrány dva zápasy. Jeden mistrovský proti Dolním Heřmanicím, který skončil drtivým vítězstvím domácích 7 : 0. Druhý byl přátelský proti Čebínu a sloužil pro vyzkoušení některých nových hráčů a skončil největší porážkou letošní sezóny 2 : 7.

Další skupinka dětí, především ročníky 2005 a 2006 mimo tréninků hraje hlavně přátelské zápasy a zvyká si na herní disciplínu. Zde má Doubravník zástupce v osobách Patrika Šibora a Jakuba Crháka. V zápasech jim vypomáhají již jmenovaní Vladimír Jambor a Adélka Jedličková.

Jiří Litoborský se věnuje skupince nejmladších dětí, ročníky 2006 až 2008. Zde z doubravnických občánků uplatňují svůj fotbalový talent Tomáš Litoborský, Roman Válka, Jan Humpola a Natálka Šenková. I tito mohou prohlásit, že jsou fotbalisté, již okusili jak chutná atmosféra fotbalového zápasu.

Občané Doubravníka budou mít výbornou příležitost vidět všechny tyto hráče na vlastní oči, kdy v rámci Slavností Pernštejnského panství sehrají 5. 7. 2012 v odpoledních hodinách všechna tři mužstva přátelské zápasy.

Pro nejstarší hráče není soupeř ještě dohodnut, další dvě mužstva se utkají se Žďárem nad Sázavou. Všichni se těšíme na Vaši návštěvu a vytvoření domácí atmosféry, jak v době největší slávy doubravnické kopané.

V příští sezóně se nám ročníky posunou, hráči narození v roce 2003 budou již nastupovat za starší přípravku a hlavní tíhu zodpovědnosti za výsledky převezme u mladší přípravky ročník 2004 a 2005. V těchto ročnících je prozatím registrováno pouze 12 hráčů, proto uvítáme každého zájemce.


Miroslav JedličkaCelý článek | přečteno 3.238 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024