all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

Doubravník


Oficiální stránky městyse

Doubravník
  Dnes je: 21.09. 2019 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Mobilní rozhlas:
logo mobilní rozhlas

Bezpečný internet:
logo internet pro seniory

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Dřevořezba
Valtr Baxa
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Najdete nás zde:
  49°25'31.10" NWGS-84
  16°21'07.14" E
  313 m.n.m.

Naposled přidané:
19/09/19 Současnost
- Nábor hráčů do týmu...
03/09/19 Úřední deska
- Veřejná vyhláška...
31/08/19 Fotogalerie
- Bekyně velkohlavá

Krátké zprávy:
17/09/19 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 23.…
09/09/19 MUDr. Minářová
- Změna ordinační doby
05/09/19 E.ON Česká...
- Oznámení o přerušení …
Celý přehled   [8]

Dotační program:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  02/2019

Zpravodaj DSO
Zpravodaj DSO Tišnovsko
05/2018 ve formátu *.pdf

Zpravodaj MAS
Zpravodaj MAS Brána Brněnska
04/2017 ve formátu *.pdf

RSS kanál:
 InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO
- 10 otázek a odpově...
- Fanouškům piva se ...
- Předškoláček - od...
- SAMIČKA PANDY ČERV...
- Nepsané pravidlo p...

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   Z D E

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Oslavy, oslavy, oslavy

02.07.2013

Na letošní rok připadlo výročí 110 let založení "nové" školy v Doubravníku. Tuto významnou událost jsme si připomněli při příležitosti dalšího svátku, Dne dětí, v neděli 2. června 2013. Letošní Den dětí byl totiž také neobvyklý - skauti se opět vrátili k dříve tradiční akci pořádané pro děti všeho věku v parku.

Již v dopoledních hodinách bylo uspořádáno setkání bývalých i současných zaměstnanců školy ve školní budově. Ta jediná zůstala po celé století stejná, jen s drobnými kosmetickými úpravami ve tváři: měnila se okna, barva, tvar a členění fasády, umístění hodin. Ten hlavní kosmetický zákrok ale přijde na řadu o letošních prázdninách: výměna oken v celé budově, následné malování stěn ve třídách a velký úklid před zahájením nového školního roku.

Současní zaměstnanci ukázali těm dřívějším jim tak dobře známe prostory - tělocvičnu, třídy, kabinet, ředitelnu. Tady již došlo k výrazným změnám - jiné jsou lavice, tabule i katedry, vše září jasnými veselými barvami ať už stěny tříd, lavice, koberce na zemi dokonce i lenoška v koutě. Změnu doznaly i staré černé školní tabule. Jsou teď bílé, píše se na ně černou fixou, anebo jsou dokonce interaktivní a ovládají se počítačem. To jsou věci, to jsou věci! Ale i z té interaktivní tabule se děti dozvědí něco nového, něco se naučí, něco si vyzkoušejí, ale hlavně je to baví. Své znalosti si na těchto tabulích vyzkoušely i zasloužilé učitelky a byly by dostaly jedničku - některé věci se prostě nezapomínají... Hned po improvizovaném vyučování čekal na všechny chutný oběd připravený kuchařkami za školní jídelny. Po něm následovala volná diskuse, která se zvrtla v proud vzpomínek, historek, žákovských hlášek i učitelských přebreptů a poznámek a výbuchů smíchu.

Další část dne se "slavil" již zmiňovaný Den dětí v parku. Úderem půl druhé přestalo pršet, vysvitlo tak vzácné slunce a pilně svítilo až do večera. Hlavní roli pořadatelů převzali skauti a skautky z oddílu Robinsonů. Od dopoledne už měli v parku postavený hangár, založena různá stanoviště s úkoly pro děti, postavenou lanovou překážku a dráhu mezi lípami. Mezi tím vším běhaly děti v doprovodu svých rodičů a plnily úkoly v jednotlivých centrech - v hangáru skládání origami, výrobu sádrových masek vlastního obličeje a lovení rybiček, na farské zahradě střelbu ze vzduchovky a luku, kreslení křídami na chodníku před školou a ve škole poslech čteného příběhu z projektu Celé Česko čte dětem, trenažér na formule 1 a také zde bylo pro děti připraveno občerstvení za splněné úkoly. Největší zájem malých i velkých byl ovšem o lanovku - lano napnuté v korunách stromů, po kterém jste se mohli svézt v horolezeckém vybavení i s helmou na hlavě přes celý park. Adrenalinový zážitek! Největší odměnou pro všechny zúčastněné bylo příjemně strávené odpoledne mezi milými mladými lidmi, s veselou náladou a radostným pocitem z radosti dětí.

Velký dík patří za zorganizování celého dne zaměstnancům a přátelům školy, konkrétně manželům Mrázovým za zapůjčení trenažerů a Monice Kvasnicové za spolupráci na projektu Celé Česko čte dětem, samozřejmě i skautům. Ti se sešli v omezeném počtu, protože někteří členové mají různé studijní povinnosti, jiné důležité aktivity nebo se podílejí na dalších akcích. A tak zhruba v deseti lidech stihli připravit svým mladším kamarádům spoustu zážitků, her a radosti na celé odpoledne. Pevně věříme, že skauti v této tradici budou pokračovat i v dalších letech!


Alena ŠikulováCelý článek | přečteno 1.832 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
© 2004 - 2019