all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 01.07. 2022 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Mobilní rozhlas:
logo mobilní rozhlas

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Najdete nás zde:
  49°25'31.10" NWGS-84
  16°21'07.14" E
  313 m.n.m.

Naposled přidané:
24/06/22 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
15/06/22 Úřední deska
- Informace o osvobození
08/06/22 Úřední deska
- Svolání zastupitelstva

Krátké zprávy:
29/06/22 Městys Lomnice
- Hudební festival
28/06/22 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 04.07…
21/06/22 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 27.06…
Celý přehled   [8]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  01/2022

Zpravodaj Senioři v krajích
Zpravodaj Senioři v krajích
říjen/2021   *.pdf

Zpravodaj Oblastní charity
Zpravodaj Oblastní charity Tišnov
05/2020 ve formátu *.pdf

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury
- Sociální podpora

Možná vám uniklo:
- Staré fotografie,

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Informace z úřadu

01.10.2009

Začátkem měsíce července se uskutečnila mimořádná veřejná sbírka na pomoc zatopeným oblastem.

Během krátké doby se podařilo nashromáždit množství čistících a úklidových prostředků a nářadí za téměř 35 tis. Kč. 

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem občanům, kteří věcnými dary tuto sbírku podpořili a přispěli tak na pomoc lidem, které postihla povodňová tragedie.


Zdeněk Kundrata
starosta městyseMikroregion Pernštejn

Mikroregion Pernštejn je pro naplnění hesla - "Vyšlápněte si k nám!" - plně připraven. Byly vydány všechny předpokládané tiskoviny i upomínkové předměty. Na informačním centru v Nedvědici jsou již připraveny letáky ve čtyřech mutacích, kromě češtiny i v angličtině, němčině a ruštině. Informační brožura byla expedována do všech obcí mikroregionu.

Jsou připraveny informační tabule turistických tras, zbývá je pouze umístit do terénu. Vydány jsou mapky cyklostezek i pěších tras s popisem, které budou k dispozici i na členských obcích. Z upomínkových předmětů lze získat tašky s logem, propisky, magnetky, nálepky a přívěsky na klíče.

Informační centrum v Nedvědici funguje v turistické sezoně všech sedm dní v týdnu. Dle vyjádření pracovnic je o jejich služby velký zájem. Turistů je hodně a to i ze zahraničí. Je zde možné si naplánovat program pro poznání mikroregionu a zakoupit si publikace o jednotlivých obcích, pohlednice, štítky na hole, turistické známky, ale i něco pro osvěžení a zlepšení nálady z místních zdrojů. Lze zde získat informace o ubytování, stravování a službách v mikroregionu, také o kulturních, sportovních, společenských akcích, historických a přírodních památkách, prodej pobytových a poznávacích zájezdů po České republice i zahraničí.


Ing. Jaroslav SterzelTelevizní kabelový rozvod

Do systému televizního kabelového rozvodu byly v září přidány dva nové televizní programy. Jedná se o Prima COOL a TV Barrandov. Oba programy jsou dostupné všem uživatelům a to bez jakéhokoliv navýšení poplatků. Informace k naladění kanálů:

PRIMA COOL kanál S4 (126,25 MHz)
TV Barrandov kanál S5 (133,25 MHz)
Něco k ochraně přírody

V poslední době jsme byli opakovaně upozorňováni na rozmáhající se nešvar, a sice ježdění na čtyřkolkách a motocyklech po lesních, polních cestách, ale i po loukách a polích. Nejde pouze o to, že tito lidé zcela bezohledně a vědomě ničí mladé lesní porosty, či úrodu na polích, a plaší lesní zvěř, jde také o bezpečnost jich samotných a i dalších občanů.

Víme, že se jedná v dnešní době o velmi módní záležitost, že tento problém se netýká pouze naší obce (viz. nedávný smrtelný úraz na Valašsku ) a víme také, že velká většina takto se "bavících" lidí není místních.

Lidé, provozující tuto zábavu, si na svých strojích jistě připadají nepolapitelní a nepostižitelní; nicméně několik takových bylo v poslední době v nedalekém okolí Doubravníku "odchyceno" Policií ČR a pokuty jim udělené opravdu nejsou zanedbatelné.

Přesto bychom byli rádi, aby se alespoň ti, kteří si tento příspěvek přečtou, a jichž se to týká, chovali k přírodě s větší úctou.
Sběr papíru

V jarním čísle Zpravodaje jsme psali o systému sběru papíru v Doubravníku poté, co svoji činnost ukončila lepenkárna v Prudké. Doslova tam bylo uvedeno:

Odpadový papír budou opět dvakrát ročně sbírat školáci po domech - pouze s tím rozdílem, že se již nebude vozit do Prudké, ale obec zajistila alternativního odběratele. Pokud bude mít někdo odpadového papíru nadbytek, může ho sám odvézt na školní dvůr pod přístřešek.

Praxe však ukázala, že občané nosí na dvůr za školou balíky papíru, nechají je ležet volně na dešti a na dvoře byl nehorázný nepořádek. Nyní nastane ve způsobu sběru papíru změna - obec dostala tři kontejnery na papír, které budou po naplnění odvážet Technické služby Bystřice nad Pernštejnem.

O rozmístění kontejnerů budou všichni informováni formou relace v místním rozhlase - je však třeba si uvědomit, že jsou určeny pouze pro odpadový papír a nelze do nich odkládat žádný jiný odpad. Rovněž tak žádáme všechny občany, aby starý papír již nadále nenosili na dvůr za školou.


Zdeněk ŠiukulaCvičení

Milé ženy a dívky, maminky i babičky! Pojďte si s námi zacvičit!

Scházíme se pravidelně každý týden ve středu a ve čtvrtek večer, abychom protáhly svá unavená těla, přišly na jiné myšlenky a měly dobrý pocit z toho, že pro sebe něco děláme...

Ve středu v 19.35 hodin se cvičí při hudbě na sokolovně - cvičení vede Alena Blahová a je zaměřeno na posilování a protahování svalů a obsahuje i některé jednoduché prvky aerobiku.

Ve čtvrtek v 19.30 hodin se scházíme v tělocvičně ZŠ pod vedením Hany Navrátilové (nebo Aleny Šikulové). Toto cvičení je bez hudby a rovněž je zaměřeno na posilování, protahování a zpevňování svalstva. Využíváme cvičební náčiní - powerbally a posilovací gumy. Na oboje cvičení je nutné přinést podložku - nejlépe karimatku, přezůvky (sálové tenisky,botasky ...) a dobrou náladu. Naše heslo : Žádný věk není překážkou!

Hledáme šikovnou a ochotnou maminku,
která by pomohla s vedením cvičení rodičů s dětmi.

Tato pohybová aktivita je vhodná pro dítě ve věku 2-4 roky v doprovodu dospělé osoby. Cvičí se ve dvojicích, na nářadí nebo s různými pomůckami, hrají se dětské hry. Cvičení bude probíhat pravděpodobně ve čtvrtek od 16.15 do 17.00 hodin v tělocvičně ZŠ.


Za organizační tým Alena ŠikulováSpolečenská kronika


Vzpomínka

V měsíci srpnu jsme se naposledy rozloučili:

  • s panem Jiřím Hedbávným

Čest jeho památce !Celý článek | přečteno 2.061 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2022