all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 20.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku
10/07/24 Historie
- Pernštejnové v evrop...

Mobilní rozhlas:
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny
- Odečty elektroměrů

Krátké zprávy:
16/07/24 Eva Šenková
- Pouťový volejbalový tur…
04/07/24 Obec Brusná
- Brusňáčkofest
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Několik vět

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Další úspěšný rok turistů

20.12.2010

I tento rok mohou členové doubravnického odboru Klubu českých turistů považovat za velice úspěšný.

Největší a nejvýznamnější jejich akcí byl samozřejmě 3. ročník dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. O této akci, pořadateli je spolu s odborem KČT zastupitelstvo městyse, se v Doubravnickém zpravodaji již psalo, tak jen stručně.

Na pěší trasy 9, 15, 25, 37 a 50 km se vydalo 106 turistů, na trasy 24, 54 a 66 km 23 cyklisté. Byl překonán celkový počet z loňského ročníku, ale pouze o devět osob, a to zásluhou cyklistů. Účast ovlivnily deštivé dny, které předcházely dni pochodu. A nic už nezachránilo ideální turistické počasí v den pochodu. Je potěšitelné, že nejvíce účastníků bylo z Doubravníku, nejvzdálenější turisté byli z Ostřešan u Pardubic, Svitav, Jihlavy, Třebíče, Havlíčkova Brodu, Velkých Opatovic a Kobylí.

Tak jako v předcházejících ročnících, každý účastník dostal v cíli pěkný diplom - dílo čestného člena odboru Stanislava Bělíka, samozřejmě i tentokrát byl diplom jiný než ty předcházející. Letos ještě navíc dostal každý účastník pozvánku na příští ročník s kalendáříkem na dobu od letošní akce do té příští. Děti dostávaly speciální omalovánky, které byly k pochodu vydány.

Účastníci vysoce hodnotili celou akci, ať z hlediska zvoleného terénu, výběru tras, celkové organizace a péče o účastníky. Jako tradičně mnoho chvály bylo vzneseno i na úroveň diplomů.

Již po několik roků se každou první sobotu v měsíci vydávají doubravničtí turisté na společné vycházky. Tak tomu bylo i letos, i když některé musely být pro krajně nepříznivé počasí a vydatný déšť zrušeny.

Uskutečněné vycházky byly na příklad z Nihova do Řikonína, údolím Bílého potoka, z Lomnice přes Sýkoř do Doubravníku. Za jednu z nejzdařilejší je možné považovat tu, která vedla z Dolních Louček do Borače, bylo to zásluhou průvodců - známých odborníků doc. Laciny a RNDr. Hrádka. Velice úspěšná byla i vycházka po trase Nové Město na Moravě - Kadov - Milovy, kterou vedl Miloš Bělík. Vycházek se pravidelně účastní kolem dvaceti turistů, nejsou to jenom členové doubravnického odboru, ale i nečlenové, a nejen z Doubravníku, ale i z Tišnova, Nedvědice, Borače nebo Bystřice nad Pernštejnem.

10. duben 2010 byl pro doubravnický odbor skutečně historický - poprvé se jelo na zájezd do zahraničí. A samozřejmě za turistikou - hlavním úkolem byla účast na 38. ročníku pochodu Internationale Wienerwald Wandertag, který je neoficiálně nazýván Pochod za nejkrásnější rakouskou medailí.

Ještě je třeba uvést, že všech čtrnáct účastníků zájezdu, nebyli to také jen členové doubravnického odboru, se pochodu zúčastnilo, nebyl tedy zde nikdo, kdo by využil zájezd jako výlet do rakouského hlavního města. Protože přihlášení na pochod se provedlo přes třebíčský odbor KČT (byla využita nabídka Třebíčských a také toho, že někteří členové doubravnického odboru se pravidelně účastní akcí KČT Třebíč a už zde mají mnoho blízkých známých a přátel), byli doubravničtí turisté vedeni na startovní listině jako KČT Třebíč a pomohli k tomu, že právě skupina pod hlavičkou KČT Třebíč byla vyhlášena jako nejpočetnější a odvezla si z Rakouska velice krásný pohár. Však také předseda KČT Třebíč Ing. Ladislav Tomáš několikrát Doubravnickým poděkoval.

Pochod vedl z vídeňského předměstí Nussdorf vinicemi přes hřeben vídeňského lesa na Kahlenberg a pak zpět do Nussdorfu. Účastníci si mohli vybrat ze dvou tras 12 a 16 km.

V cíli obdrželi ti, kdo si připlatili ke startovnému, medaili zlatou nebo stříbrnou, podle délky ušlé trasy. Museli potvrdit, že medaile, která letos připomínala, že v roce 1874 byla vybudována stanice Nussdorf na Kálenbergské dráze (byla to zubačka, dnes již neexistuje a připomíná ji jen tato staniční budova), je skutečně krásná.

Potom následovala prohlídka středu Vídně a nakonec zbyl i čas na procházku parkem u zámku Schönbrunn.

Doubravničtí turisti letos ještě jednou vyjeli za hranice naší vlasti. Účastnili se dálkového pochodu 6. Jarní Eurovýšlap Retz - Znojmo. Jak název pochodu napovídá, startovalo se z rakouského Retzu, cíl byl ve Znojmě.

Zbývající dva autobusové zájezdy byly po naší vlasti. První zářijovou sobotu s návštěvou informačního centra v jaderné elektrárně Dukovany, dalešického pivovaru, Muchovy Slovanské epopeje v Moravském Krumlově, ale především s účastí na pochodu Dukovanské stezky (o tomto zájezdu byla informace v předcházejícím čísle Doubravnického zpravodaje).

Modrá trička se znakem Doubravníku a znakem doubravnického odboru Klubu českých turistů nechyběla ani na Prvním jarním výšlapu Jihomoravské oblasti KČT v Bučovicích, což je vlastně vítání jara a zahájení turistické sezóny, a byla vidět, již tradičně, v organizačním štábu dálkového pochodu S Kudrnou okolo Brna, který je v České republice jako jediný zařazen do série pochodů světové organizace International Marching League.

Tečku za úspěšným rokem udělal již tradiční předvánoční zájezd, tentokrát do skanzenu v Rožnově pod Radhoštem. O tento zájezd byl velký zájem, takže na všechny zájemce se ani nedostalo. A větší autobus už nebylo možné zajistit.

První sobotu příštího roku se členové doubravnického odboru Klubu českých turistů spolu s dalšími příznivci turistiky sejdou na výroční členské schůzi. Budou nejen hodnotit uplynulý úspěšný rok, ale budou připravovat i plán na rok příští. Jak již bylo uvedeno, jejich akce nejsou určeny jen pro členy, ale pro všechny zájemce o turistiku. Kdo má zájem, může najít informace ve skříňce na doubravnickém náměstí nebo na webových stránkách www.kctdoubravnik.wz.cz.


- ok -Celý článek | přečteno 3.115 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024