all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 29.02. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřední deska
- Svolání zastupitelstva
    včera  Úřední deska
- Veřejná vyhláška...
23/02/24 Úřední deska
- Akční plán zlepšo...

Mobilní rozhlas:
- Kamenictví Gal
- Místní knihovna
- Finanční úřad
- Prodej vína
- Prodej drůbeže

Krátké zprávy:
27/02/24 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 04.03…
20/02/24 Finanční úřad
- Oznámení finančního úřa…
19/02/24 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 26.02…
Celý přehled   [9]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Usnesení 11-2006

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Letní filmová přehlídka

01.07.2014

Již tradiční "Letní filmová přehlídka" se letos opět uskuteční v areálu střelnice, a to od pondělí 21. července do neděle 27. července. Maringotka z Dolní Rožínky doznala razantní modernizace a lze zde promítat i filmy v digitální kvalitě (na formátech BD či DVD).

Takže výběr filmů je omezen pouze tím, co filmoví distributoři uvolní či neuvolní do veřejného trhu. Letos se členové Zastupitelstva městyse Doubravník rozhodli zařadit na přehlídku i "retro" filmy, takže všichni věříme, že to spolu s nabídkou dalších filmů přispěje ke zvýšenému zájmu diváků, který v minulých letech stagnoval, či byl ovlivněn cenou vstupného nebo nepříznivým počasím.

Cena vstupného nyní záleží pouze na rozhodnutí obce (není to jako v minulých letech, kdy si distribuční společnosti určovaly minimální výši vstupného a všichni provozovatelé kin se jím museli řídit) a je nutné pouze rozumně zkalkulovat vyšší náklady na půjčení maringotky a stanovit vstupné i k předpokládané návštěvnosti tak, aby bylo přijatelné pro diváky a nebylo prodělečné pro pořadatele.

Výše vstupného bude na všechna představení 60,- Kč s tím, že sobotní, dětský film budou mít děti do 12 let zdarma.

Podrobný program filmové přehlídky je přiložen v samostatném souboru   .

Letos se tedy filmoví fanoušci a návštěvníci letního kina mohou těšit na tuto nabídku:


PONDĚLÍ 21. 07. 2014 | Bílá paní | Československo, 1965 | (ČSFD 83%)

Ve vsi Komonice, ležící pod stejnojmenným hradem, dojde k zázraku. Krásná Perchta zvaná Bílá paní komonická vystoupí jednoho dne z obrazu, vyhoví prosbám výměnkářky Blažkové a zařídí jí v chalupě vodovod. Té noci totiž navštívila hrad skupina místních trochu podnapilých občanů, kteří vedli právě spor o to, zda Bílá paní opravdu za úplňkových nocích chodí po hradě. Filmová klasika s Vlastimilem Brodským, Rudolfem Hrušínským, Milošem Kopeckým a Irenou Kačírkovou v hlavních rolích. Režie Zdeněk Podskalský.


ÚTERÝ 22. 07. 2014 | Příběh kmotra | Česká publika, 2013 | (ČSFD 75%)

Příběh Kmotra je inspirován bestsellerem Jaroslava Kmenty "Kmotr Mrázek". Popisuje vzestup a pád člověka, který se od "kšeftu" s digitálními hodinkami posunul až na pozici šedé eminence české politiky. Hrají Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík, Jiří Dvořák, Kryštof Hádek, Vica Kerekes … Režie Petr Nikolaev.


STŘEDA 23. 07. 2014 | Všichni dobří rodáci | Československo, 1968 | (ČSFD 87%)

Téměř už legendární film režiséra Vojtěcha Jasného začíná v jedné malebné moravské vesnici v květnu 1945. Lidé tady prožívají nejkrásnější dny svého života, večer se všichni scházejí v hospodě U Vola při vínku a muzice, kde hlavní prim vede bezstarostný piják Zášínek. Přichází však únor 1948. Vesnice se rozděluje na dva nesmiřitelné tábory. Poklidné časy rodáků končí... Hrají Radoslav Brzobohatý, Věra Galatíková, Vlastimil Brodský, Vladimír Menšík, Waldemar Matuška … Režie Vojtěch Jasný.


ČTVRTEK 24. 07. 2014 | Nespoutaný Django | USA, 2012 | (ČSFD 88%)

Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... Hrají Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio... Kdo zná filmy Quentina Tarantina, jistě si nenechá ujít jeho další skvělý kousek.


PÁTEK 25. 07. 2014 | Něžné vlny | Česká republika, 2013 | (ČSFD 64%)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. Hrají Lucie Šteflová, Natálie Halouzková, Robert Cejnar, Robert Maršál... Režie Jiří Vejdělek.


SOBOTA 26. 07. 2014 - DĚTSKÉ PŘEDSTAVENÍ | Šmoulové 2 | USA, 2013 | (ČSFD 56%)

V pokračování rodinné komedie Šmoulové vytvoří zlý čaroděj Gargamel pár nezbedných stvoření podobných Šmoulům tzv. Neplechy a doufá, že s jejich pomocí získá všemocnou kouzelnou šmoulí esenci. Jenže brzy zjistí, že jen skutečný Šmoula mu může dát, co potřebuje, a že jen Šmoulinka zná tajné kouzlo, kterým se Neplechové promění ve skutečné Šmouly. A tak se Gargamel rozhodne unést Šmoulinku do Paříže, kde si získal obdiv široké veřejnosti jako nejmocnější čaroděj světa. Nejvyšší čas, aby se do našeho světa vrátili Taťka Šmoula, Nešika, Mrzout a Fešák. Režie Raja Gosnell.


NEDĚLE 27. 07. 2014 | Hořící keř | ČR/Polsko, 2013 | (ČSFD 87%)

Po seriálu Terapie, který vyvolal příznivé ohlasy u kritiky i u diváků, HBO Česká republika pokračuje v tvorbě vlastních hraných děl. Dalším původním projektem, který vznikne v režii světoznámé Agnieszky Hollandové, je třídílné retro HOŘÍCÍ KEŘ, inspirované skutečnými událostmi i reálnými postavami. Scénář dramatu o alarmujícím činu Jana Palacha, osudech jeho blízkých a počátcích normalizace v posrpnové ČSSR napsal Štěpán Hulík. Děj začíná Palachovým sebeupálením v lednu 1969 a líčením rozjitřené atmosféry v tehdejší společnosti. Události se zdramatizují. Hrají Taťána Pauhofová, Jaroslava Pokorná, Petr Stach, Igor Bareš, Vojtěch Kotek …
Na závěr pouze malou poznámku: V závorce ČSFD je změřené procento oblíbenosti jednotlivého díla u návštěvníků internetového portálu Československá filmová databáze a nevyjadřuje v žádném případě oficiální stanovisko distributorů či kritiky.


Zdeněk ŠikulaCelý článek | přečteno 2.691 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024