all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 20.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku
10/07/24 Historie
- Pernštejnové v evrop...

Mobilní rozhlas:
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny
- Odečty elektroměrů

Krátké zprávy:
16/07/24 Eva Šenková
- Pouťový volejbalový tur…
04/07/24 Obec Brusná
- Brusňáčkofest
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Křest knihy Krajinou řeky Svratky

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Další úspěšný rok turistů

22.12.2014

I když oficiální zhodnocení práce doubravnického odboru Klubu českých turistů přednese teprve druhou lednovou sobotu na výroční členské schůzi předseda odboru Mgr. Petr Punčochář, mohou doubravničtí turisté již nyní provést předběžné zhodnocení dosažených výsledků v roce 2014. A je možné konstatovat, že to byl opět úspěšný rok.

Odbor má v současné době 40 členů, to je o 6 více než na začátku roku. Z toho je 19 doubravnických občanů, 10 členů je z Tišnova, 6 z Nedvědice, další členové jsou z Borače, Pernštejnského Jestřebí a z Brna. A proč například tišnováci jsou v doubravnickém odboru? Je to hlavně proto, že odbor má pravidelnou činnost, každou první sobotu v měsíci společnou vycházku. Je však třeba uvést, že na těchto vycházkách jsou vítáni nejen členové odboru, ale všichni zájemci.

V roce 2014 bylo uskutečněno 9 vycházek (nekonají se v zimních měsících), účastnilo se až 32 turistů a účastníci prošli údolí Doubravy u Chotěboře, okolí Pilské nádrže u Žďáru nad Sázavou, trasu kolem Brněnské přehrady, navštívili Černou Horu, samozřejmě i pivovar, hrad Veveří nebo Fryšavu a Blatiny.Odbor již tradičně pořádá autobusové zájezdy, také těch se účastní i nečlenové odboru. V hodnoceném období byly zájezdy tři - Za betlémy do Třeště, Do Želivi a Humpolce a na Vánoce do rožnovského skanzenu.

Vrcholem činnosti doubravnických turistů je každoročně dálkový pochod a cyklojízda Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. V roce 2014 byl již 7. ročník, v Doubravnickém zpravodaji o něm již byla obsáhlá zpráva, tak jen stručně. Zúčastnil se rekordní počet turistů - celkem 350, doslova z celé republiky. Rekordní účast byla hlavně díky tomu, že z Jihlavy přijely dva autobusy turistů. Bylo připraveno pět tras pro pěší turisty a dvě pro cyklisty. Na adresu pořadatelů šla jen slova chvály, velký úspěch měly diplomy, jejichž autorem, tak jako každoročně, byl pan Bělík. Byla dodržena tradice, že pro každý ročník je diplom nový. Z jihlavských odborů KČT Čeřínek a Bedřichov přišly děkovné dopisy za zážitky z pochodu i za diplomy.

29. října se dožil čestný člen doubravnického odboru KČT Stanislav Bělík 95 roků. Na vernisáži výstavy, která byla uspořádána k tomuto významnému jubileu, více než dvě desítky turistů blahopřáli panu Bělíkovi. Ve sborníku, který byl k jubileu vydán, je představen pan Bělík také jako turista a nositel vysokých turistických vyznamenání a je tam vyobrazení všech diplomů, které k akci Kolem Doubravníku pěšky i s kolem pan Bělík připravil.

Ani v roce 2014 nechyběli členové doubravnického odboru v organizačním štábu dálkového pochodu S Kudrnou okolo Brna, který jako jediný z České republiky je zařazen do kalendáře světové organizace International Marching League (IML).Na výroční členské schůzi 10. ledna 2015, na kterou jsou zváni nejen členové doubravnického odboru KČT, ale všichni příznivci turistiky, bude podrobně zhodnocena činnost v roce 2014 a bude také připraven plán činnosti na rok následující. S tím budou všichni zájemci seznámeni na stránkách Doubravnického zpravodaje, prostřednictvím internetu a před každou akcí ve skříňce na doubravnickém náměstí.


Josef OndroušekCelý článek | přečteno 1.846 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024