all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 20.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku
10/07/24 Historie
- Pernštejnové v evrop...

Mobilní rozhlas:
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny
- Odečty elektroměrů

Krátké zprávy:
16/07/24 Eva Šenková
- Pouťový volejbalový tur…
04/07/24 Obec Brusná
- Brusňáčkofest
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Vyhlášení dotačního programu pro rok 2017

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Další úspěšný rok turistů

06.05.2016

Tradičně začátkem nového roku se scházejí na výroční schůzi členové doubravnického odboru Klubu českých turistů, aby zhodnotili činnost odboru v přecházejícím roce a připravili plán činnosti na rok nastávající.

V duchu tradice tomu tak bylo v druhou letošní sobotu. V odboru je celkem 40 členů a nejsou to jen doubravničtí občané, ale členové jsou i z Nedvědice, Pernštejna, Rožné, Borače, Tišnova a Brna.

Zde se může naskytnout otázka, proč jsou tito turisti členy v Doubravníku. Odpovídají jednoznačně - protože je zde pravidelná a zajímavá činnost. To potvrdila i zprávu o činnosti za uplynulý rok, kterou přednesl předseda odboru Mgr. Punčochář. Z ní jen několik zajímavostí. Od března do listopadu je každou první sobotu v měsíci organizována společná vycházka. Loni těchto vycházek bylo osm a účast 10 až 21 turistů. Zde je třeba uvést, že těchto akcí se účastní i neorganizovaní turisti.

Doubravničtí turisti pořádají také autobusové zájezdy. Loni byl sice jen jeden, ale stál za to. Jeho cílem byla Telč a zrovna probíhal výlov Štěpnického rybníku.

Každoroční vyvrcholením činnosti doubravnických turistů je dálkový pochod a cyklojízda Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. V našem zpravodaji byla obsáhlá informace o této akci, tak jen stručně zopakujme. Zúčastnilo se 200 pěších turistů a 42 cyklistů doslova z celé republiky. To byla druhá největší účast v osmileté historii. Pořadatele ale daleko více potěšilo, že mezi účastníky bylo 58 doubravnických občanů.

V plánu činnosti na letošní rok jsou opět tradiční vycházky, dva autobusové zájezdy, na Chřiby v okolí Buchlova a do vánočního skanzenu v Rožnově pod Radhoštem, účast na pochodech a cyklojízdách, které pořádají okolní odbory KČT a samozřejmě příprava dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem, které budou v sobotu 18. června 2016.

Výroční členské schůze doubravnických turistů se účastnila také paní starostka městyse. Ve svém neformálním vystoupení poděkovala turistům za propagaci Doubravníku a řekla, že se jí moc líbil pochod, kterého se aktivně zúčastnila. Za zastupitelstvo městyse Doubravník přislíbila i nadále podporu.


Podeváté kolem Doubravníku

Při 9. ročníku dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem, který se bude konat v sobotu 18. června 2016, bude připraveno pět tras pro pěší turisty a dvě trasy pro cyklisty. Start i cíl všech tras je v budově bývalé doubravnické radnice.

Nejkratší pěší trasa je 9 km a povede přes Prudkou, Borač a Pláňavu, patnáctka prochází Prudkou, Boračí, Huslemi, Pernštejnským Jestřabím a Maňovou, čtyřiadvacítka údolím Svratky až do Štěpánovic a odtud přes Kaly, Husle, Pernštejnské Jestřabí a Maňovou zpět. Je také připravena osmatřicítka - přes Sejřek, Drahonín, Šafránkův mlýn, Skryje, Dolní Loučky a Předklášteří. Nejdelší letos bude trasa 50 km, je většinou stejná jako předcházející trasa, ale účastníci si zajdou do Nedvědice a Tišnova.

Pro cyklisty připravili manželé Šedých dvě trasy - 27 a 57 km. Kratší vede přes Olší, Sejřek, Nedvědici, Čepí, delší trasa prochází Sejřkem, Dolní Rožínkou, Lískem, Bystřicí n. P., Lískovcem, Dolním Čepí a Skoroticemi. Start na dvě nejdelší pěší trasy, tedy 38 a 50 km, je od 6,00 do 8,30 hod., na zbývající pěší trasy a na cyklotrasy mohou zájemci vycházet nebo vyjíždět od 8,00 do 10,15 hod., na nejkratší trasu je start až do 14,15 hod.

Startovné je 20 Kč, pro děti do 15 roků a členy Klubu českých turistů 10 Kč. V cíli každý, kdo se vrátí do 18 hod. a úspěšně absolvuje celou zvolenou trasu ( na trasách budou kontroly) obdrží diplom, jehož autorem je Stanislav Bělík, čestný člen doubravnického odboru Klubu českých turistů.

Je třeba ještě uvést, že akce byla i pro letošní rok zařazena do seriálu akcí mezinárodního sdružení Internacionaler Volkssportverband (IVV) a 200 vybraných akcí KČT.

Pořadatelé, zastupitelstvo městyse Doubravník a odbor Doubravník Klubu českých turistů, zvou všechny občany, a to nejen ty, kteří se pěší turistice a cykloturistice věnují aktivně, na trasy 9. ročníku dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. Loni se pochodu a cyklojízdy zúčastnilo 58 doubravnických občanů. Pořadatelé si přejí, aby tento počet byl 18. června 2016 překonán.


Josef OndroušekCelý článek | přečteno 1.642 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024