all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 24.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
22/07/24 Úřední deska
- Stanovení minimálního
19/07/24 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku

Mobilní rozhlas:
- Vinařství Holánek
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny

Krátké zprávy:
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
14/06/24 MěÚ Tišnov
- Výběrová řízení
10/06/24 Muzeum rom...
- Pietní akt
Celý přehled   [4]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- OZV-02/2001

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Obnovení mládežnického fotbalu v Doubravníku

02.01.2019

V sezóně 2017/2018 se podařilo A-týmu mužů po výborných výkonech postoupit ze IV. třídy do III. třídy. Tím před naším klubem vyvstala povinnost mít vlastní mládežnické mužstvo, nebo zaplatit značnou pokutu, která však platí pouze pro jednu sezónu. V dalším ročníku by se rozhodování opakovalo znovu.

Přesto nejdříve převládal názor, že je nejvhodnější pokutu zaplatit. Postupem času se však klubové mínění čím dále více přiklánělo k opačnému názoru, tj. mládežnické mužstvo založit, až zvítězil. Následně bylo otázkou, jakou kategorii preferovat. Nejprve se uvažovalo o dorostu, na soupisce mužů je 5 hráčů, kteří by mohli v této kategoriihrát. Bylo však jasné, že bez pomoci sousední Nedvědice by se dohromady cca 15 kluků těžko dalo. K dohodě s fotbalisty ze sousedního městyse však nedošlo, a tak padla volba na starší přípravku. Po velkém úsilí se podařilo dát dohromady partu chlapců a dívek, kteří chtějí hrát fotbal a tím i reprezentovat Doubravník.

Dne 7. srpna tyto mladé fotbalové naděje vyběhly k prvnímu tréninku. Od začátku bylo jasné, že před hráči, trenéry a funkcionáři stojí nelehký úkol, a to jak na poli herním, legislativním, tak technickém. Technické podmínky se za velkého přispění úřadu městyse podařilo zajistit. Jednalo se o nákup dresů, míčů, tréninkových pomůcek a výrobu branek velikosti 5x2 m. Legislativě se jednalo především o registraci nových hráčů a zajištění přestupu hráčů, kteří byli registrování v jiných klubech. Zde je nutné především vyzdvihnout velice vstřícný přístup klubu SK Pernštejn Nedvědice, který bez požadavku na jakékoliv odstupné uvolnil 5 hráčů. Dále jeden hráč přišel z SK Drásov. Ostatní děti jsou nově registrovaní hráči. V průběhu podzimu se celkem na tréninku objevilo 23 zájemců o nejpopulárnější hru na světě. Problémem ovšem bylo, že se jedná o adepty ve velkém věkovém rozsahu, tj. od ročníku 2007 do 2013. Starší přípravka je v letošní sezóně určená pro ročníky 2008 a 2009 u chlapců, děvčata mohou být o rok starší. Za starší přípravku mohou samozřejmě nastupovat i mladší hráči. Uvedenou podmínku, včetně tří hráčů ročníku 2010 splňuje celkem 11 dětí. Tito vytvořili základ starší přípravky, která začala hrát žďárský okresní přebor. Mladší trénovali samostatně a odehráli dva přátelské zápasy proti Ujčovu. Někteří z nich pomohli svým starším kolegům, když nastal problém s počtem hráčů v některých zápasech.

Začátky byly samozřejmě velice těžké a komplikované. Minimální herní zkušenost a málo odtrénovaných hodin nevěštily, že bychom měli očekávat výborné výsledky. Hráči však trénovali poctivě a s velkou vervou, a tak se postupně individuálně zlepšovali, a i herní projev mužstva začal být fotbalový. Sice jsme v okresním přeboru zaznamenali pouze jedno vítězství ze 14 zápasů, ale ke konci podzimní sezóny jsme byli nepříjemným soupeřem každému protivníkovi.

Podzim jsme ukončili přátelským zápasem s Nedvědicí a naši hráči překvapili rodiče, trenéry, soupeře, a především samy sebe. Přesvědčivě porazili své kamarády z nedvědického klubu, kteří hrají krajský přebor kraje Vysočina, vysoko 12:5. Vítězství nesnižuje ani skutečnost, že soupeř nenastoupil v úplně nejsilnější sestavě.Mužstvo starší přípravky po vítězném utkání ve Štěpánově:
klečící zleva Jiří Klíč, Adélka Jamborová, Kamil Janhuba a Tomáš Sedláček.
Stojící zleva: Petr Hájek, Prokop Janhuba, Ondřej Novotný a Alexej Mychajlyšyn.
Ze stabilního kádru na fotce chybí: Jakub Medek, Václav Truhlář a Jiří Rous

Toto vítězství bylo krásnou tečkou za venkovní sezónou a velkou motivací do sezóny halové. Tu jsme zahájili turnajem v Bystřici nad Pernštejnem. Zde tým, přestože skončil "až na pátém" místě, neudělal žádnou ostudu. Naopak všechny překvapil velice dobrou hrou a slušným fotbalovým projevem. Nejdříve jsme se utkali s vítězem OP Žďár nad Sázavou Jimramovem, kterému jsme podlehli 4:1, pak přišla dvě vítězství 1:0 nad Svratkou a Novou Vsí. Vzhledem k vývoji ostatních zápasu bylo jasné, že k celkovému druhému místu nám z posledních dvou zápasů bude stačit jeden bod. Tento úkol se nám však splnit nepodařilo a Nedvědici i Bystřici jsme shodně podlehli 3:1. Zejména v zápase s Nedvědicí je to velká škoda, protože jsme během zápasu nastřelili 3x brankovou konstrukci a nevyužili několik dalších slibně vyhlížejících akcí.

V průběhu podzimní části náš trénink dvakrát vedl okresní trenér mládeže Zdeněk Veselý, což přispělo k fotbalovému obohacení jak trenérů, tak hráčů. Významným úspěchem našeho tréninkového a herního snažení je skutečnost, že 1 hráč ročníku 2008, 4 hráči ročníku 2009 a 2 hráči ročníku 2010 byli vybráni do širšího výběru okresu Ždár nad Sázavou ve svých ročnících. Jednalo se o Petra Hájka, Kamila Janhubu, Alexe Mychajlyšyna, Tomáše Sedláčka, Jakuba Medka, Ondřeje Novotného a Jiřího Klíče. Tito kluci se několikrát zúčastnili tréninků pod vedením okresních trenérů.

Od konce listopadu jsme začali trénovat v doubravnické sokolovně. Každé úterý od 16:15 do 17:45 trénuje starší přípravka, každý čtvrtek ve stejném čase trénuje mladší přípravka. Navíc jedenkrát za dva týdny jezdíme trénovat do Dolních Louček. V této době za ideálního stavu ve starší přípravce trénuje 11 hráčů a v mladší 13. Tréninky starší přípravky vedou vždy dva lidé ze čtveřice M. Jedlička, P. Klíčová, M. Novotný a F. Šedý. Přípravu mladší přípravky mají na starosti M. Jedlička, Z. Pařil, J. Pilát a M. Vojta. Náplní jednotlivých tréninkových jednotek je nejen klasická fotbalová příprava, ale i jiné sportovní aktivity jako atletika a gymnastika. Navíc se tréninky zpestřují fotbalovými hrami např. piškvorky, poklad, fotbalový biatlon, hra na zloděje či objevitele nebo horníky atd.

Na první pohled se zdá, že zájemců je dostatek. Opak je však pravdou, protože si musíme uvědomit, že v každém ročníku musíme mít v kategorii mladší i starší přípravky 5 až 6 hráčů a tuto podmínku se nám zatím nedaří naplňovat. Proto velice rádi uvítáme každého dalšího chlapce či děvče.

Zajímavé je i rozložení hráčů podle bydliště: z Doubravníka je 13 hráčů, z Olší a Klokočí 3, z Maňové a Litavy po 2 a z Drahonína 1 hráč.

Po Novém roce začneme trénovat v úterý 8. ledna a příprava bude opět probíhat každé úterý a čtvrtek v Doubravníku v sokolovně a každý druhý pátek v Dolních Loučkách. Předběžně jsme přihlášení na turnaje v Líšní a ve Svratce. S Tišnovem se podařilo dojednat, že nás budou zvát na jejich turnaje jak do haly, tak na venkovní hřiště s umělou trávou, a že s nimi sehrajeme několik přátelských utkání v hale v Dolních Loučkách v době pátečního tréninku. Další herní možnosti se jistě budou postupně objevovat. Venkovní jarní část sezóny začíná 21. dubna 2019. Aktuálníinformace je možné se dozvědět na vyvíjených webových stránkách http://www.fk doubravnik.cz/ nebo od jednotlivých trenéru či u vedení klubu FK Doubravník. V sezóně 2019/2020 předpokládáme, že do soutěže přihlásíme jak starší, tak mladší přípravku.

Je nutné za uplynulou část sezóny poděkovat všem hráčům, trenérům, funkcionářům, vedení městyse Doubravník, rodičům i fanouškům. Doufáme, že vám všem bude doubravnický mládežnický fotbal v budoucnu přinášet radost, rodičům, příbuzným a fanouškům velké potěšení nad výkony svých ratolestí favoritů a hráčům radost ze hry, výborný kolektiv kamarádů, velký protiklad dnešnímu přetechnizované světu s malým množství pohybu a skvělou relaxaci. Věříme, že z mnohým malých fotbalistů v blízké době vyrostou výrazné posily pro A-tým. Závěrem Vám všem přejeme hodně zdraví a štěstí, rodinnou pohodu a mnoho úspěchu v roce 2019, jak v osobním, tak i pracovním a sportovním životě.


Trenéři mládežnických týmů FK DoubravníkCelý článek | přečteno 1.722 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024