all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 20.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku
10/07/24 Historie
- Pernštejnové v evrop...

Mobilní rozhlas:
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny
- Odečty elektroměrů

Krátké zprávy:
16/07/24 Eva Šenková
- Pouťový volejbalový tur…
04/07/24 Obec Brusná
- Brusňáčkofest
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Jihomoravský kraj přispěl na I. etapu Obnovy oken a balkónových dveří

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Škola: slovo ředitele

29.12.2023

Milí čtenáři, školní rok se nám pomalu chýlí ke konci, dovolte mi krátce se za ním ohlédnout a také vám předestřít vyhlídku na to, co nás v nejbližší době ve škole čeká.

V tomto školním roce se ve škole učilo v pěti třídách. Nespojovaly se tak ročníky, jak bylo dlouhé roky nutností, ale každý ročník má svoji třídu. Je to stav, který si pochvalují učitelé i žáci. V současné době máme ve škole 88 žáků a 54 dětí v mateřské škole.


Konečně bez pandemie

Covid snad už definitivně uvolnil svoje pouta, a tak byly znovu obnoveny letité tradice lampionového průvodu, tradičního vánočního jarmarku, Noci s Andersenem, setkání mezi školami, soutěží, divadel, sportovních klání a dalších akcí, což jsme si s vděčností velmi užili a užíváme.

Přišly však jiné rány v podobě války na Ukrajině a zdražování, především energií. Ve škole máme 6 ukrajinských žáků a 2 děti ve školce. Všichni se výborně adaptují, mimo jiné i díky jazykovému vzdělávání, které jim poskytujeme.

Šetrné zacházení s rozpočtem se týká i nás, přesto se snažíme, aby se to žáků nedotklo. Navzdory těmto opatřením se udržoval nebo mírně zvedal komfort prostředí. Prozatím nebyly zdraženy obědy pro žáky, byla zrekonstruována internetová síť a zároveň probíhají drobné opravy tak, aby vše fungovalo, jak má.

Blýská se však na lepší časy a věřím, že v nejbližších letech dojde k rozšíření školy o nové prostory, které se uvolní s přestěhováním stávající hasičky.

Z páté třídy letos vychází 16 žáků a téměř všichni, kteří se hlásili na víceletá gymnázia, se na ně úspěšně dostali. Do budoucí první třídy nastoupí 17 žáků.

Pro mě, jako nového ředitele, to je školní rok plný nových věcí, zvykání si na novou funkci, seznamování se s Doubravníkem, se žáky, zaměstnanci školy, obcí a místními zvyky. To je spousta zkušeností, které mi dávají smysl a jsem za ně vděčný.

Jsem rád, že i většina rodičů je více méně spokojena se všemi oblastmi školky, školy, jídelny a družiny, jak ukázal březnový dotazník. Sestavili jsme ho společně s novou školskou radou, která od podzimu při ZŠ funguje. Pokud nadále budete mít nějaké otázky či připomínky, můžete se samozřejmě obrátit na třídní učitele, přímo na mě nebo na zástupkyni rodičů ve školské radě Kláru Šimečkovou (email: klara.smutna@seznam.cz, tel.: 728 797 542).


Oslava 120 let školní budovy

Naše pozornost se nyní upíná především k nadcházejícím oslavám 120 let školy, které plánujeme na páteční odpoledne 23. června 2023. Ano, budova školy slaví 120 let, zatímco škola jako instituce funguje v Doubravníku už téměř 300 let. I když má svůj věk a volá po rekonstrukci, občas prochladává v zimních dnech, oprýskává se ve veřejích a vrže jí v parketách, máme ji rádi a nedáme na ni dopustit. Má svého genia loci, který mě, mimo jiné, sem do Doubravníka přitáhl.

A na co se můžete na oslavách těšit? Na vystoupení dětí ze základní i mateřské školy v pestrém divadelně-hudebním pásmu. A abychom na program nebyli sami, pozvali jsme několik hostů. Především přijedou žáci ze spřátelené školy z Dolní Rožínky, hudební seskupení ze ZŠ Smíškova Tišnov a ze ZUŠ Tišnov, která má u nás na škole také svoje působiště. Posledně jmenovaná škola poskytne zábavu i po 20. hodině ve formě vystoupení skupiny FALTABand, takže se můžete těšit na letní večer v rytmu swingu.

To vše proběhne za příznivého počasí (které si moc přejeme) na farské zahradě se zajištěným občerstvením a doprovodným programem. Součástí oslav bude samozřejmě prohlídka školy a výstava výtvarných prací žáků.Těším se s vámi na viděnouPavel Sýkora, ředitel Základní školy a Mateřské školy Doubravník

Děti z doubravnické školy fandí sportu
Celý článek | přečteno 148 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024