all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 20.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku
10/07/24 Historie
- Pernštejnové v evrop...

Mobilní rozhlas:
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny
- Odečty elektroměrů

Krátké zprávy:
16/07/24 Eva Šenková
- Pouťový volejbalový tur…
04/07/24 Obec Brusná
- Brusňáčkofest
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Usnesení č.ZM-30/2013

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Vzdělání v sepětí s přírodou v sousední obci

15.01.2024Vedle dvou klasických základních škol našeho kraje v Doubravníku a v Nedvědici si mohou místní rodiče zvolit pro své školní dítě i jiný netradiční způsob vzdělávání. Škola Jasan, která praktikuje výuku metodou Montessori, je v sousední Nedvědici už třetím rokem a doufáme, že tu s námi ještě řádku let bude. Je to nový soused, kterého stojí za to poznat.

Vyučování Montessori metodou probíhá ve smíšené skupině maximálně 23 dětí od 1. do 5. třídy. Pracují ve dvou oddělených učebnách nebo ve vlastní zahradě. Výuka probíhá v 5 dnech, kdy se pondělky a pátky věnují venkovnímu učení, výpravám a jiným projektům. V úterý, ve středu a ve čtvrtek se děti učí ve škole.


Filozofie školy Jasan

Montessori nás inspirovalo k učení se o chápání souvislostí vesmíru, světa, přírody a člověka. Vnímáme, jak citlivě a efektivně je vypracována metodika v oblasti jazyka, matematiky a kosmické výchovy a s radostí využíváme Montessori pomůcky k praktickému a hravému učení.

Učení se snažíme maximálně propojovat s reálným životem. Propojujeme předměty a poznatky aplikujeme do běžného života. Nacházíme uplatnění vlastních dovedností a vědomostí v praxi.

Nepotlačujeme vnitřní motivaci vnějším hodnocením. Vedeme děti k tomu, aby si všímaly svých fascinací, své práce a vlastních pokroků. Děti mají vzdělávání z velké části ve vlastních rukách a mohou se rozhodnout čemu budou svou energii věnovat. K tomu nám také slouží způsob, jakým děti svou práci hodnotí.

Nacházíme příležitosti, jak se učit venku, jak se učit o přírodě v přírodě. Vnímáme životní cykly, změny v krajině, zkoumáme a objevujeme. Příroda je nejlepší laboratoří a nekonečným zdrojem otázek i odpovědí.Vyučování ve škole Jasan probíhá i při výpravách do přírody


Jasan Fest? Jasan!

Škola Jasan v Nedvědici chystá velkou akci. První ročník Jasan festu se konal letos v červnu tak trochu za bránou Školy Jasan. A ačkoli to byla akce velmi příjemná a nabitá tvořivými dílnami i kulturním programem, nepronikla do povědomí místních ani přespolních. Proto říjnový Jasan Fest vysíláme před brány školy, a to konkrétně do sokolovny v Nedvědici.

Posláním Festu je propojit se více se životem v obci a okolí, představit školu a rozvinout dialog o vzdělávání. Pro děti budou připravené tvořivé dílny z produkce dětí, průvodců a dobrovolníků školy Jasan. Naše nová průvodkyně angličtinou Lea Šulcová nabídne svezení na ponících.


Zábava i diskuse o vzdělávání

A protože je v našem týmu množství tvořivých lidí, budete si moct užít koncert naší maminky, družinářky a zpěvačky z Chlébského Veroniky Hajníkové "Zpívaná čeština" a také zábavovou kapelu Pietro Bucci & The Wedding Band z Brna, ve které hraje náš tatínek, kreativec a hybatel rozvoje Jasanu Michal Klaška z Kalné.

Jedním z bodů programu bude také diskuse o vzdělávání, na kterou jsou zvaní všichni, které toto téma zajímá. Pod vedením zkušené moderátorky Kristýny Hrubanové (NaZemi) se budeme společně bavit o tom, co děti v dnešním vzdělávání potřebují a jak je na život připravuje škola, co je to Montessori metoda a jestli je potřeba nabízet různé formy vzdělávání v rámci malých obcí. Jaké jsou potřeby ve vzdělávání dětí, rodičů i pedagogů. Na diskusi naváže možnost prohlídky školy Jasan s možností dozvědět se o škole i o lidech v ní vše, co vás zajímá.

Proto jste všichni zváni na 13. října od 15 hodin do nedvědické sokolovny. Podrobnější informace o programu se dozvíte na stránkách: www.skolajasan.cz/akce/


Jana Mokrá, průvodkyně školy Jasan
Při prvním červnovém Jasan festu se děti i jejich rodiče dobře bavili
Celý článek | přečteno 146 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024