all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 20.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku
10/07/24 Historie
- Pernštejnové v evrop...

Mobilní rozhlas:
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny
- Odečty elektroměrů

Krátké zprávy:
16/07/24 Eva Šenková
- Pouťový volejbalový tur…
04/07/24 Obec Brusná
- Brusňáčkofest
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Zapomenutý lom

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Zásahová jednotka Sboru dobrovolných hasičů

19.01.2024

Zpráva vedoucího mládeže za rok 2023

Vážená paní starostko, vážení hosté, sestry a bratři hasiči. K dnešnímu datu tvoří naši mládežnickou základnu šestnáct dětí do patnácti let a čtyři v kategorii dorost, patnáct až osmnáct let.

I v letošním roce jsme se účastnili soutěže Naše hasičská liga, pořádané okrskem Dolní Rožínka. Podařilo se nám sestavit tři družstva, což je patnáct soutěžících, se kterými jsme, s větším či menším úspěchem, zvládli všech šest závodů v sezoně. Bylo to velmi náročné skloubit volný čas, jiné kroužky a ostatní aktivity u všech patnácti dětí tak, abychom mohli od začátku dubna pravidelně jednou týdně trénovat. S občasnými zádrhely se podařilo.

Ve velké konkurenci dvaceti osmi družstev se náš tým B celkově umístil na čtrnáctém místě, tým A na dvacátém místě, úplně ti nejmenší a nováčci, tedy tým C na dvacátém pátém místě. Určitě patří všem dětem poděkování za převážně aktivní přístup k tréninkům a přípravě na závody.

O prázdninách jsme pro mládež zorganizovali třetí ročník letního tábora Kemp Drahonín, kterého se s velkým nadšením účastnilo všech patnáct dětí.

Jako v předešlých ročnících jsme stanovali v krásném sportovním areálu Drahonín. Opět nám vyšlo parádní počasí, takže koupaliště bylo každodenním cílem. Nedílnou součástí kempu byly vycházky po okolí. Poznávaní rostlin, stromů, ptactva, zvířectva, určování světových stran, různé soutěže a samozřejmě hasičina. Dle ohlasů dětských účastníků kempu a následně i rodičů se týdenní pobyt pod stany velice vydařil.

Ale ani v zimních měsících nezahálíme. Koncem listopadu jsme opět začali zimní přípravu v místní sokolovně, kde vylepšujeme fyzickou stránku a předáváme dětem naše znalosti ohledně hasičiny, zdravovědy a tak dále. I tuto aktivitu si děti oblíbily a každou neděli dopoledne se v hojném počtu účastní. Součástí zimní přípravy je i návštěva plaveckého bazénu v Kuřimi a bowlingu u pana Sedláčka.


Cíle:


Na závěr mi dovolte poděkovat lidem, kteří jakýmkoli způsobem pomáhají tuto činnost udržet na nohou, bez jejich podpory a věnovaného času by to opravdu nešlo.Děkuji


Vedoucí mládeže Petr Šibor


Soutěž mladých hasičů v Nedvědici

Zpráva velitele jednotky SDH Doubravník za rok 2023.

Vážená paní starostko, vážení hosté, sestry a bratři,

jednotka SDH Doubravník čítá k dnešnímu dni patnáct členů. V letošním roce jsme rozšířili řady o bratra Medka a bratra Sedláčka, kterým jsem hned zařídil týdenní kurz strojníka. Výcvik probíhal na zařízení Tišnov a oba jmenovaní uspěli. Přezkoušení odbornosti v tomto roce museli obhájit i velitel jednotky, velitelé družstev a všech pět strojníků, všichni uspěli.

V roce 2023 jsme vyjeli k třiceti mimořádným událostem, z toho devatenáctkrát TP, třikrát P, jedenkrát PLP, šestkrát ZOZ AED, jedenkrát DN. Bohužel, k jedné události jsme nevyjeli z důvodu nepřítomnosti žádného strojníka.

Jednotka se v rámci okrsku účastnila námětového cvičení, které jsme letos spojili s okrskem Nedvědice, s námětem: dálková doprava vody na Křížovice. Řešili jsme situaci při požáru v Křížovicích. Vzhledem k úzké a velmi nepřehledné přístupové cestě do Křížovic, a tím pádem prakticky nemožné kyvadlové dopravě vody cisternami, jsme provedli dálkovou dopravu vody hadicemi po lesní cestě. Zkouška dopadla velmi dobře a pro případ mimořádné události jsme připraveni tuto situaci velice rychle a efektivně řešit.

Jednotka se také účastnila okrskového cvičení, kde za SDH Doubravník cvičilo družstvo veteránů, družstvo mužů, družstvo žen a družstvo mládeže.

Jednou měsíčně se scházíme k pravidelnému školení, organizačním záležitostem, kontrole a údržbě techniky a věcných prostředků. Také se aktivně podílíme na různých kulturních, společenských a sportovních akcích pořádaných SDH či městysem Doubravník.


Úkoly na další období:


Závěrem mi dovolte, abych všem členům jednotky poděkoval za mnohdy jak fyzicky, tak psychicky velmi náročnou práci. Poděkování patří také našim rodinám, bez jejichž pochopení a tolerance bychom nemohli práci dělat. V neposlední řadě patří poděkování zástupcům městyse Doubravník za kladný přístup k našim požadavkům.


Děkuji


Velitel jednotky SDH Doubravník Petr Šibor

Účastníci soutěží využívají hasičskou výbavu a techniku

Celý článek | přečteno 129 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024