all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 13.02. 2026 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
MVDr.Barbora Bartošová
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    dnes   Úřední deska
- Záměr o pronájmu č...
    dnes   Úřední deska
- Záměr vypůjčení ...
    dnes   Úřední deska
- Záměr přenechání k...

Mobilní rozhlas:
- Vinařství Holánek
- Drůbežárna Prace
- Zubní ordinace
-
- Vinařství Holánek

Krátké zprávy:
    dnes  Město Modřice
- Vyhlášení konkurzního ř…
10/02/26 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 16.02…
20/01/26 Škola Jasan
- Nabídka zaměstnání
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  02/2025

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury
- Sociální podpora

Možná vám uniklo:
- Hody v Doubravníku

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Akce Robinsonů na podzim 2025

27.01.2026

Ani letos doubravnický skautský oddíl nezahálel a uspořádal pro děti množství výletů, výprav a jiných zajímavých akcí. Z nich vybíráme dvě a přinášíme vám je opět očima dětí.


Zahajovací oheň

V září začíná školní rok a svou činnost zahajuje po letních prázdninách i náš oddíl. Tradičně při tom pořádáme slavnostní oheň na Bozince a při této příležitosti vítáme nové členy, kteří se k nám na začátku roku přidávají. Pochopitelně je všechno zábavnou formou, abychom nové děti vtáhli takříkajíc "do děje", takže nemohou chybět hry a špekáčky.


Zapsala Anežka (Manka) 12 let, skautka

V pátek 19. 9. byl 29. zahajovací oheň na Bozince. Prvně nás tam moc nebylo, ale nakonec nás tam bylo spousta. Když už jsme měli nachystaný oheň, tak ho ohnivec zapálil. Líbilo se mi že u ohně byla dobrá nálada. Po ohni jsme šli hrát poval kolík, byla tam taky skvělá nálada a moc jsme si to užili. Potom jsme šli opíkat špekáčky. Všichni jsme si to nakonec moc užili. Po setmění jsme se rozešli domů.



Společné foto při zpívání u ohně




Naše výprava do Havlíčkova Brodu

Ve dnech 3. až 5. října jsme společně vyrazili za dobrodružstvím do Havlíčkova Brodu. Děti se zde mimo jiné naučily rozeznat pravé zprávy od falešných, což v dnešním složitém světě občas těžký úkol i pro dospělé. Mediální gramotnost pokládáme za velice důležitou, proto chceme děti zábavnou formou naučit, že informace se musí ověřovat a ne vše, co se dočtou na různých serverech či sociálních sítích, musí být pravda.


Zapsala Lucka (Asfaltka) 14 let, skautka

3-5 října proběhla zahajovací výprava do Havlíčkova Brodu. Tématem bylo Fake News, na výpravě jsme se naučili, jak falešné zprávy rozeznat od těch správných, v sobotu jsme šli 14 kilometrů převážně hezkou lesní cestou k studánce u které jsme si dali oběd. Po cestě jsme se taky rozdělili do skupin a rozeznávali falešné články od těch pravých. Jakmile jsme se vrátili do klubovny skautky a skauti sledovali výsledky voleb. Večer jsme pak hráli únikovou hru. Ráno jsme se nasnídali a uklidili pak proběhla dražba o zbylé suroviny.



Pozn. red.: V dětských textech jsme záměrně nechali i gramatické chyby, aby dojmy z akcí zůstaly autentické.



Vzájemné lechtání suchým obilím





Celý článek | přečteno 46 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2026