all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

Doubravník


Oficiální stránky městyse

Doubravník
  Dnes je: 20.08. 2019 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Mobilní rozhlas:
logo mobilní rozhlas

Bezpečný internet:
logo internet pro seniory

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Dřevořezba
Valtr Baxa
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Najdete nás zde:
  49°25'31.10" NWGS-84
  16°21'07.14" E
  313 m.n.m.

Naposled přidané:
    včera  Úřední deska
- Záměr prodeje pozemku
15/08/19 Současnost
- Petice k záchraně do...
25/07/19 Zastupitelstvo
- Usnesení č.ZM-7/2019

Krátké zprávy:
    dnes  DSO Tišnovsko
- TyJáTr FEST 2019
16/08/19 obec Olší
- Uzavírka silnice 385
06/08/19 SDH Doubravník
- Branný den
Celý přehled   [7]

Dotační program:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  02/2019

Zpravodaj DSO
Zpravodaj DSO Tišnovsko
05/2018 ve formátu *.pdf

Zpravodaj MAS
Zpravodaj MAS Brána Brněnska
04/2017 ve formátu *.pdf

RSS kanál:
 InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO
- PoHodová devítka -...
- Konec léta na zámk...
- Výstava mladých kr...
- Kuřimská cyklostezka
- Po kůrovci hrozí d...

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   Z D E

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

VOX IUVENALIS v Doubravníku

15.03.2011

Vážené dámy, vážení pánové.
Pěvecký sbor VUT v Brně Vox Iuvenalis se svým dirigentem Janem Ocetkem ve spolupráci s Římskokatolickou farností Doubravník, si vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na mimořádný koncert duchovní hudby do překrásného kostela Povýšení sv. Kříže v Doubravníku.

koncert se uskuteční


v neděli 20. března, ve 14:45 hod.Vox Iuvenalis si pro vás připravili dva dvousborové duchovní koncerty od ukrajinského skladatele Dmitrije Bortňanského z konce 18. století, které jsou zkomponovány na ruské překlady žalmů. Ze současných skladatelů zazní v Doubravníku trojsborové De profundis, velikána polské hudby 20. století Krzysztofa Pendereckého z roku 1996. Koncert poté završí překrásnou, osobní vírou protknutou Mší pro dva smíšené sbory z pera ve Švýcarsku narozeného a ve Francii žijícího Franka Martina, komponovanou v letech 1922 - 1926. Jako bonus je pro návštěvníky domluvena po koncertě prohlídka kostela včetně rekonstruovaných varhan.

(Čas koncertu byl zvolen s přihlédnutím k vlakovým spojům, takže je možné návštěvu koncertu navázat na příjemný výlet do okolí, či na návštěvu místní restaurace a samozřejmou prohlídku památkové zóny městyse Doubravník.)

Vstupné na koncert je dobrovolné a výtěžek bude využit na opravu kostela a varhan.
Přijďte, či přijeďte s námi strávit příjemné nedělní odpoledne.
Nezapomeňte na teplé oblečení.

Velmi rádi bychom ještě připojili pozvání na koncert v Domě umění města Brna, který proběhne 4. dubna v 19 hodin. Na koncertě zazní rozšířená verze koncertu o kompozici estonského skladatele Arvo Pärta. Koncert proběhne přímo ve výstavě České malby devadesátých let.

Pěvecký sbor VUT v Brně Vox Iuvenalis (Hlas mládí) působí na brněnské i mezinárodní hudební scéně od roku 1993, kdy vznikl ze snahy absolventů Gymnázia Vídeňská Brno pokračovat ve sborovém zpěvu i po absolutoriu. Od té doby si vybudoval postavení kvalitního mladého souboru, což potvrzují četná ocenění na mezinárodních soutěžích. Repertoár sboru, který se v roce 2000 stal reprezentativním tělesem Vysokého učení technického v Brně, zahrnuje skladby od 16. století až do současnosti, se zvláštním zaměřením na soudobou českou sborovou tvorbu a duchovní hudbu 20. století. Členy sboru, jejichž počet se blíží padesátce, jsou převážně studenti a absolventi brněnských vysokých škol. Těleso se každoročně představuje posluchačům v Brně na ucelené řadě koncertů (velikonoční koncert, koncert k ukončení akademického roku, světský podzimní koncert, koncert u příležitosti oslav 17. listopadu a vánoční koncert).

Ambicí sboru je nabízet posluchačům ucelené hudební celky konfrontující méně známá, ale kompozičně mimořádná díla s časem ověřenými veledíly světové hudební literatury. Na koncertech tak vedle děl Leoše Janáčka, Antona Brucknera, Sergeje Rachmanninova, Benjamina Brittena, Vytautase Miškinise, Arvo Pärta či Francise Poulenca zaznívají méně známé skladby Jana Nováka, Klementa Slavického, Richarda Toensinga či Franka Martina V poslední době se sbor díky své kvalitě zaměřuje rovněž na uvádění vokálně-instrumentálních děl, včetně premiérových provedení kompozic soudobých skladatelů. (Např.: Michna: Svatováclavská mše, Poulenc: Gloria, Hanuš: Zpěv naděje, Händel: Mesiáš, Rossini: Petite Messe solennelle, Holst: Planety, Mozart: Requiem, Mahler: 8. Symfonie, Bach: Vánoční oratorium, Kyas: Stabat Mater, Schnittke: Requiem).

Sbor rovněž bývá přizván ke spolupráci při tradičních i experimentálních operních a muzikálových představeních (Např.: Kux: Hradby, Sullivan: Ruddigore, Mozart: Figarova svatba, Leoncavallo: Komedianti, Puccini: Plášť, Puccini: La Bohéme, Janáček: Šárka).

Sbor založil a od počátku vede absolvent FF MU, PdF MU a JAMU v Brně (obor dirigování sboru u prof. Lubomíra Mátla) Mgr. Jan Ocetek (*1972). Na mnoha festivalech a soutěžích v ČR i zahraničí získal ocenění poroty za vynikající dirigentský výkon. Jan Ocetek je druhým sbormistrem Českého filharmonického sboru Brno a doktorandem na katedře kompozice a dirigování na hudební fakultě JAMU v Brně.


Ing. Barbora Šenkyříková

Plakát s programem stahujte   Z D E  Celý článek | přečteno 2.924 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
© 2004 - 2019