all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 20.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku
10/07/24 Historie
- Pernštejnové v evrop...

Mobilní rozhlas:
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny
- Odečty elektroměrů

Krátké zprávy:
16/07/24 Eva Šenková
- Pouťový volejbalový tur…
04/07/24 Obec Brusná
- Brusňáčkofest
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Krásná tradice ve vánočním barevném osvětlení

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Turistický rok 2011

19.12.2011

I když oficiální hodnocení činnosti v roce 2011 provedou členové doubravnického odboru Klubu českých turistů až první lednovou sobotu na výroční členské schůzi, ohlédnutí za uplynulým rokem je možno provést již nyní. A je lze bez nadsázky konstatovat, že to byl další úspěšný rok.

Již tradičním vrcholem celoroční činnosti je dálkový pochod a cyklojízda Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. Zpráva o 4. ročníku byla v Doubravnickém zpravodaji uveřejněna, tak jen stručně.

Akce byla zařazena do projektu Dvoustovka významných akcí KČT a také do seriálu akcí mezinárodního sdružení Internationaler Volkssportverband (IVV), měla při ní premiéru nová turistická vizitka, která je vydána k této akci. Bylo připraveno pět tras pro pěší a dvě trasy pro cyklisty. Celkem se zúčastnil rekordní počet 146 turistů, z toho 28 cyklistů. Nejvíce účastníků bylo z Brna, a to 27, o šest méně z Doubravníku. Nejvzdálenější byli z Chodova u Karlových Varů, Plzně, Rakovníku, Mladé Boleslavi, Prahy a Bystřice u Jablonného nad Orlicí.

Během roku uspořádali turisti celkem 18 akcí, všechny byly určeny nejen členům odboru, ale všem zájemcům. Z tohoto počtu bylo 5 autobusových zájezdů, 7 tradičních vycházek první sobotu v měsíci a 6 účastí na akcích jiných pořadatelů (někdy tato akce byla místo tradiční vycházky). Průměrný počet účastníků jedné akce je 17 (samozřejmě nejsou započítáni účastníci pochodu a cyklojízdy).

Ze zájezdů byl asi nejúspěšnější ten, který byl nazván Z Doubravníku k Doubravníku, hlavním cílem byl rybník Doubravník na Českomoravské vysočině. Zájezd byl spojený s asi desetikilometrovou vycházkou od obce Vepřová k rybníku a po naučné stezce kolem Velkého Dářka. Hlavní zásluhu na úspěchu této akce měl průvodce, kterým byl, můžeme již uvést přítel doubravnických turistů, doc. Jan Lacina.

Vydařil se i zájezd na pochod Internationaler Wienerwald Wandertag, který neoficiálně, ale zaslouženě, je nazýván Za nejkrásnější rakouskou medailí. Z Vídně si doubravničtí turisté přivezli pohár - jejich skupina byla šestá nejpočetnější.

Mnoho zážitků si přivezli účastníci pochodu Havlíčkobrodská padesátka. Prologem tohoto pochodu bylo otevírání naučné stezky překladatele, básníka a grafika Bohuslava Reynka za účasti politiků, církevních hodnostářů i vedoucích funkcionářů Klubu českých turistů. Zážitkem bylo i absolvování pochodu Slováckými vinohrady. Je u nás málo pochodů, kde se účastníci počítají v tisicovkách.

Je třeba ještě vzpomenout účast na akci Soutok Moravy a Dyje (Eurorando 2011) v Břeclavi. Jednou za pět let se koná celoevropské setkání turistů. V roce 2011 bylo ve Španělsku s motem Voda základ života. Turisti odebírali vodu na významných místech, ta se postupně slavnostně slívala a z Česka se do Španělska vezla v pěti demižonech. V Břeclavi se slívala voda z celého povodí Moravy. Samozřejmě nechyběla turistika, ze známých důvodů okolí Břeclavi je málo známé, tak bylo nutné příležitost využít.

V roce 2010 několik vycházek muselo být pro krajně nepříznivé počasí zrušeno. V roce 2011 se nemuselo k tomuto nepopulárnímu opatření přistoupit.

Tak to je jen malé připomenutí akcí v roce 2011. Doubravničtí turisti pravidelně využívají Doubravnický zpravodaj, takže občané jsou průběžně informováni.


A co připravují doubravničtí turisti na rok 2012 ?

Samozřejmě v první řadě je to dálkový pochod a cyklojízda, akce bude mít malé jubileum - bude to pátý ročník a bude se konat 16. června 2012. I když to bude až za půl roku, přípravy jsou v plném proudu. Rok 2012 bude patřit rodu Pernštejnů. A dálkový pochod a cyklojízda Kolem Doubravníku pěšky i s kolem bude na to také zaměřen.

V plánu budou také autobusové zájezdy, účast na dálkových pochodech a cyklojízdách v okolí a samozřejmě se bude pokračovat v tradici vycházek první sobotu v měsíci. Přesný plán bude schválen na výroční členské schůzi a bude k dispozici na webových stránkách, v informační skříňce na doubravnickém náměstí a také v dalším čísle Doubravnického zpravodaje.


Josef Ondroušek
- ok -Celý článek | přečteno 2.482 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024