all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 20.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku
10/07/24 Historie
- Pernštejnové v evrop...

Mobilní rozhlas:
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny
- Odečty elektroměrů

Krátké zprávy:
16/07/24 Eva Šenková
- Pouťový volejbalový tur…
04/07/24 Obec Brusná
- Brusňáčkofest
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Doubravnické hody 2023

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Slovo starostky

02.10.2018

Vážení přátelé, milí spoluobčané.
Prožili jsme spolu krásné hody a v této radosti jsme museli hned druhý den do práce a do školy. Tak snad jsme jí tam kousek přenesli. 

Děkuji všem, kteří obětavě hody připravují - stárkům, těm, kdo se stará o kroje, pánovi, co se stará o stromy, aby máj byla a byla pěkná, tomu, co ji vezl z našich velmi strmých kopců, tomu, co se strojem ji stavěl a ostatním, co ručně pomáhali ji stavět, těm, kdo připravovali a stavěli pódium, i těm, co poskytli rady, maminkám od stárků a stárkových, pisateli ortelu, ortelistům, katům, všem hospodyňkám a hospodářům, kteří pohostili průvod či přispěli na hodové veselí, muzikantům i nočnímu houslistovi, kolotočářům, hospodskému a jeho pomocníkům, těm, kdo (organizovali) setkání historické a současné dopravy i za cenu přejetí noh pneumatikou, pracovníkům úřadu městyse za iniciativní přípravu, pánovi, který připravil kostel, paní, která připravila obětní dary, paní, která připravila květinovou výzdobu, panu faráři za slavení slavnostní mše svaté, pánovi, jehož práce dala udržení tradice, panu předsedovi kulturní komise za vzorné pospojování spolupráce všech uvedených a beranovi, že pokorně a tiše stál a čekal na svůj ortel a také se jistě i proto dočkal omilostnění. Tedy téměř všem. Snad nám odpustíte, že načasování atrakce s balónem na střeše se trochu předběhlo.

V minulém čísle jsem již zmiňovala postup přípravy opravy dřevěné lávky na Prudké. Projekt je již ve fázi konzultací s dotčenými úřady. Koncem června jsme dokončili úpravu průjezdu areálem bývalé papírny na Prudké, děti z naší základní školy po ní projely jako první. 

Dva dny po tomto zahájení provozu se strhla ve večerních hodinách krátká větrná smršť, která prošla údolím Prudké, dále směrem do údolí mezi Černvírem ke Skoroticím, kde nám strhla opět velké množství stromů a náš lesní správce v tu chvíli měl plán práce minimálně na další půlrok sestavený. V pátek, když projektant, který připravuje projekt na opravu, přijel prozkoumat nosnou konstrukci, zjistil, že smršť vysunula lávku více než deset centimetrů z jejího uložení u silnice a informoval mne, že je třeba ihned ukončit provoz lávky. Z následného jednání na odboru dopravy a odborné mimořádné prohlídky stavu mostu vzešel pokyn zcela znepřístupnit lávku. Vstup na most byl našimi pracovníky tedy neprostupně přehrazen.

V současné době lze projet na kole Prudkou pouze průjezdem areálu bývalé papírny. Cestující vlakem mohou projít na železniční zastávku Prudká přes areál Rekreačního střediska Prudká.

Vzhledem k tomu, že hrozí samovolné sesunutí lávky nyní již i bez vnějšího vlivu, bude třeba most rozebrat, co nejdříve to bude možné, aby nedošlo ještě k větším škodám na konstrukci a uložit ke znovu sestavení mostu. Z původních částí nahrazeny budou pouze ty, u nichž poškození snížilo zásadně konstrukční nosnost. V tuto chvíli je však třeba vyžádat i na takovýto havarijní zásah souhlas pracovníků památkové péče a Povodí Moravy, připravit finanční prostředky a vybrat firmu, která by pečlivé rozebrání provedla.

Snaha vedení městyse Doubravník připravit lokalitu Doubravník-Jih pro zástavbu rodinnými domy existuje již mnoho let. Koncem minulého roku dostala konkrétní podobu v zástavbové studii, která je k nahlédnutí na stránkách města Tišnova, jako pověřené obce pro územní rozvoj a plánování obcí v jejím obvodu (http://www.tisnov.cz/mestys-doubravnik). 

V tuto chvíli, postupně dle možností uzavřít dohodu, odkupujeme od vlastníků pozemky pro vybudování sítí a komunikací. Sítě by měly navazovat většinou na hlavní řad ukončený v právě zrekonstruované ulici Stínadla, kde byla upravena jejich kapacita pro zástavbu lokality Doubravník - Jih včetně rezervy a připravena k napojení. Elektrizační síť se plánuje zbudovat podél krajské komunikace a přivést do lokality v místě vjezdů. Podél krajské silnice se rovněž plánuje zbudování chodníku, který je pro bezpečnost pěších nezbytný. V příštím měsíci by měla být zahájena projektová příprava pro územní rozhodnutí.

Pokud jste v posledních dnech nenašli smírčí kámen u silnice směr Tišnov na jeho místě, vězte, že jej odvezl pan kameník Pavel Cvrkal dle dohody do své dílny k obnově. Stejně tak nenaleznete ani obrázky na Božích mukách, protože jsou dílně malíře Milivoje Husáka. V listopadu tohoto roku předpokládáme dokončení obnovy Božích muk a smírčího kamene.

V následném článku se dozvíte, že na konci října nás čeká obnova i změna značení našich místních komunikací. Věřím, že nová úprava provozu na našich silnicích povede k bezpečnému provozu. Ale mějme na paměti, že žádná značka ani zákon nenahradí pozornost a zodpovědné chování účastníků provozu, lidskou ohleduplnost a toleranci.

V této chvíli dokončují zaměstnanci obce dláždění v zahradě naší mateřské školy. Je to součást celkové obnovy zahrady, která by měla proběhnout v následujících dvou letech. Byla přislíbená podpora Státního fondu životního prostředí ve výši cca 0,5 mil. Kč. Úpravu naplánovaly samy učitelky spolu se zahradní architektkou. Ale o tom snad někdy příště. Teď raději dám prostor všem ostatním, protože těch příjemných, dobrých, zdravých i poučných aktivit, co tu naši spoluobčané vytvořili je až neuvěřitelné množství. Tak ať na všechny vyjde.

PS: Mé velké poděkování patří panu Jirčíkovi. Na jaře tohoto roku se nám podařilo společně připravit Jirčíkovu chaloupku, která doplňuje obraz života u nás i v okolí. Děkuji i kolegům zaměstnancům, jejichž práce byla v přípravě nezbytná, rodině Mrázů za sponzorsky provedenou instalaci zabezpečovacího systému. Současná expozice přibližuje i jeden z nejhlavnějších způsobů obživy u nás - textilní výrobu. Městys tak díky celoživotní práci pana Jirčíka získal unikátní doklad o našich kořenech a důvodech vzniku některých zvyků.


Barbora Šenkyříková, starostkaCelý článek | přečteno 1.608 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024