all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 26.05. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
24/05/24 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.4
22/05/24 Úřední deska
- Veřejnoprávní smlouva
20/05/24 Úřední deska
- Oznámení o době...

Mobilní rozhlas:
- Zelenina Juvita
- Nabídka
- Obchůdek U Slaninů
- Volejbal v Doubravníku
- Drůbežárna Prace

Krátké zprávy:
20/05/24 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 27.05…
20/05/24 SŠ a ZŠ Tišnov
- Přijímací řízení
02/05/24 Concentus M...
- Pozvánka na koncert
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Advent z pohledu žáků základní školy

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Kolem Doubravníku se šlo i jelo

30.05.2008

V osm set let staré historii městyse Doubravník se objevil úplně nový pojem - pořádání dálkového pochodu.

Doubravníkem často vedou trasy pochodu, který pořádají nedvědičtí turisté a téměř pravidelně bývá doubravnická zastávka Českých drah místem, odkud se startuje na trasy pochodu tišnovských (letos i doubravnických) Sokolů. Ale pochod v Doubravníku byl skutečně pořádán poprvé.

Bylo to v sobotu 24. května 2008. Dálkový pochod a cyklojízdu s názvem Kolem Doubravníku pěšky i na kole uspořádalo zastupitelstvo městyse Doubravník spolu s doubravnickým odborem Klubu českých turistů, pomohli i přátelé a vyznavači turistiky.

Pořadatelé nabídli zájemcům pěší trasy 8, 13, 20, 25, 35 a 45 km, cyklisté si mohli vybrat trasy 13, 20, 26, 40 a 50 km. Pozvání přijalo celkem 114 zájemců, z toho 101 pěších turistů a 13 cyklistů. Největší zájem byl samozřejmě o nejkratší trasy - osmičku absolvoval 31 startující, třináctku 34 a dvacítku 24 turistů. Je třeba ještě dodat, že nejdelší trasu úspěšně absolvovali tři vytrvalci, pětatřicítku 4 a pětadvacítku 5. (Petr Vejrosta z Nedvědice a Ivo Šikula z Bystřice nad Pernštejnem prošli nejdelší trasu za 6 hod 32 min.) Cyklistů nejvíce startovalo na trasu 26 km, a to šest, po dvou na třináctku a čtyřicítku, padesátku 3.

Nejvíce účastníků akce bylo z Doubravníku, celkem 29 (a to pořadatele velice potěšilo), jen o jednoho méně bylo z Nedvědice, z Brna bylo 14 a z Tišnova pouhých 6. Další startující byli například z Velkých Opatovic, Velkého Meziříčí, Náměště nad Oslavou, Žďáru nad Sázavou. Nejvzdálenějším účastníkem byl osmdesátisedmiletý Vlastimil Cajthaml z Ústí nad Labem, který byl také nejstarším účastníkem. Naopak nejmladšími účastníky byl Lubomír Čech nejmladší a Barborka Rousová.

Podíváme-li se podrobně na účastníky z Doubravníku, můžeme uvést, že nejpočetněji byla zastoupena rodina Čechova, zúčastnili se i zástupci rodiny Rousové, Šikulové, Lamrové, Jůzové, Cigáňové, Kytnerové a Punčochářové, jako jednotlivci paní Dobra Jedličková, David Brázda, pan Jan Litoborský a pan Pavel Životský.

Je potěšitelné, že všichni startující došli do cíle. Zde obdrželi za svůj výkon diplom - grafický list, dílo Stanislava Bělíka. Pan Bělík, dodejme, že také známý příznivec turistiky, přímo v cíli předváděl, jak se takový grafický list tiskne.


mistr Bělík
Stanislav Bělík tiskne grafické listy

Pořadatele potěšilo, že všichni účastníci se s chválou vyjadřovali o organizaci pochodu, o zvolených trasách, o účastnickém diplomu a také o možnosti poznat, jak takový diplom vzniká.. Také je potěšilo, že mezi účastníky pochodu byla i předsedkyně Jihomoravské oblasti Klubu českých turistů Ing. Hana Slabáková, i ta vyslovovala jen slova chvály.

Zájem doubravnických občanů o turistiku členy doubravnického odboru Klubu českých turistů velice potěšil, a tak hned naplánovali další akci. Uskuteční se v sobotu 28. června 2008 a bude jí návštěva Jarošova mlýna ve Veverské Bítýšce a následující vycházka kolem Svratky z Veverské Bítýšky do Tišnova (informace budou v obchodním středisku a ve skříňce na náměstí).

A již se začal připravovat další, tentokrát už druhý, ročník dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Dóbrcu pěšky i s kolem. Akce se bude konat 20. června 2009.


- ok -

. . .

Další fotografie k článku najdete   Z D ECelý článek | přečteno 3.964 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024