all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 26.05. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
24/05/24 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.4
22/05/24 Úřední deska
- Veřejnoprávní smlouva
20/05/24 Úřední deska
- Oznámení o době...

Mobilní rozhlas:
- Zelenina Juvita
- Nabídka
- Obchůdek U Slaninů
- Volejbal v Doubravníku
- Drůbežárna Prace

Krátké zprávy:
20/05/24 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 27.05…
20/05/24 SŠ a ZŠ Tišnov
- Přijímací řízení
02/05/24 Concentus M...
- Pozvánka na koncert
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Uspávání broučků

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Stanislav Bělík čestným členem KČT

06.01.2009

Poslední loňskou sobotu se sešli doubravničtí turisté, přesněji členové Klubu českých turistů, odboru Doubravník, spolu s dalšími příznivci turistiky na přátelské vánoční posezení.

Turisty zvláště potěšilo, že jejich pozvání na toto posezení přijal i starosta Doubravníku Zdeněk Kundrata s manželkou a pan Stanislav Bělík. V té oficiálnější části setkání zhodnotil činnost v roce 2008 předseda odboru Mgr. Petr Punčochář. 

A byl to úspěšný rok. Nejvýznamnější akcí byl 1. ročník dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i na kole. Akce byla uspořádána v rámci oslav 800 let Doubravníku a její hodnocení bylo jak na www stránkách Doubravníku, tak i v Doubravnickém zpravodaji. Tak jen připomeňme, že se zúčastnilo 114 příznivců turistiky a pochod byl účastníky velice příznivě hodnocen.

Pochod byl iniciátorem nové aktivity činnosti doubravnických turistů. Každý měsíc se konala společná vycházka, pravidelně se sešlo kolem patnácti účastníků. Cílem vycházek nebyly jen našlapané kilometry, ale i kulturně poznávací činnost, turisté navštívili na příklad Jarošův mlýn ve Veverské Bítýšce nebo výstavu Výtvarné léto v Železném. 

Pro letošní rok bude hlavní akcí opět pochod a cyklojízda, od letoška s částečně pozměněným názvem - Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. Akce se bude konat v sobotu 20. června a je již uvedena v celostátním kalendáři turistických akcí a je také zařazena do akcí mezinárodní společnosti pro lidový sport (Internationaler Volkssportverband - IVV).

Bude se pokračovat v pravidelných vycházkách, a to vždy každou první sobotu v měsíci. Informace o vycházkách budou ve skříňce na doubravnickém náměstí, v nákupním středisku a na www stránkách městyse Doubravník.
V plánu jsou také zájezdy. Předběžně se počítá se zájezdem v dubnu na Pálavu a v prosinci do některého skanzenu s vánočním programem. Všechny tyto akce jsou určeny nejen organizovaným turistům, ale všem zájemcům.

Pan starosta ve svém neformálním vystoupení poděkoval turistům za jejich činnost a zvláště za propagaci Doubravníku. Řekl, že v tomto směru nasadili turisté laťku hodně vysoko a mohou být příkladem. 

Vrcholem celého přátelského posezení bylo jmenování pana Stanislava Bělíka čestným členem doubravnického odboru Klubu českých turistů. Jmenovací list mu předal předseda odboru Mgr. Punčochář. 

Pan Bělík se aktivně účastní akcí odboru a jeho spolupráce s doubravnickými turisty by se dala nazvat "od nepaměti". Turisté po mnoho let využívají jeho výtvarné práce, nejnovější spolupráce byla loni, kdy pan Bělík navrhl, připravil podklady i sám vytiskl grafické listy - pamětní diplomy pochodu a je také autorem emblému pochodu.

Titul čestného člena dostal tedy za aktivní turistickou činnost (do té se dají započítat i jeho cesty při práci výtvarníka v plenéru) a také za dlouholetou, obětavou a nezištnou spolupráci a pomoc doubravnickým turistům.

Další část přátelského vánočního posezení byla sice volná zábava, ale i zde se projednávaly problémy turistů a turistiky, ale jednalo se i o pochodu. 

Je sice ještě několik měsíců času, ale úkolů je tolik, že se musí postupně plnit prakticky od ukončení minulého ročníku.


- ok -Celý článek | přečteno 3.953 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024