all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 07.12. 2022 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Mobilní rozhlas:
logo mobilní rozhlas

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Najdete nás zde:
  49°25'31.10" NWGS-84
  16°21'07.14" E
  313 m.n.m.

Naposled přidané:
30/11/22 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.13
30/11/22 Úřední deska
- Záměr pronájmu ...
25/11/22 Úřední deska
- Oznámení o zveřejnění

Krátké zprávy:
    včera  Školní jídelna
- Jídelní lístek od 12.12…
05/12/22 MPSV
- Falešné stránky
05/12/22 Policie ČR
- Pozor na zloděje
Celý přehled   [9]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  01/2022

Zpravodaj Senioři v krajích
Zpravodaj Senioři v krajích
říjen/2021   *.pdf

Zpravodaj Oblastní charity
Zpravodaj Oblastní charity Tišnov
05/2020 ve formátu *.pdf

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury
- Sociální podpora

Možná vám uniklo:
- 140 let SDH Doubravník

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Informace z úřadu

01.04.2012

Od letošního léta musí děti cestovat s vlastním pasem

Upozorňujeme občany, kteří chtějí cestovat do zahraničí společně se svými dětmi, že ke dni 26. 6. 2012 končí platnost všech zápisů dětí v cestovních pasech rodičů.

Vydání cestovního pasu se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji pro občana mladšího 15 let je zpoplatněno. Správní poplatek je v tomto případě ve výši 100,- Kč a cestovní pas má platnost 5 let. Lhůta pro jeho vyhotovení je 30 dnů. Jeden z rodičů se musí i s dítětem dostavit na úřad. S sebou musí mít rodný list dítěte a svůj platný doklad totožnosti. Fotografii již nosit nemusí, děti budou vyfotografovány přímo na pracovišti cestovních dokladů.

Občanům mladším 15 let je možné vyhotovit také cestovní pas tzv. "BLESK", tedy cestovní pas bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji. V tomto případě je ovšem nutné kromě rodného listu dítěte a platného dokladu totožnosti zákonného zástupce donést ještě dvě fotografie dítěte a řádně vyplněný předepsaný tiskopis vydaný MVČR. Doba platnosti "rychlopasu" je 6 měsíců a vyhotoven je během 15 dnů. Správní poplatek je 1.000,- Kč.

Cestovní pas rodiče, ve kterém je zápis dítěte, zůstává nadále v platnosti až do data vyznačeného v cestovním pase. Končí platnost pouze provedeného zápisu a není nutné, aby si rodič nechal vyhotovit nový cestovní pas.

Jako cestovní doklad lze použít i občanský průkaz, ale pouze k překročení hranic s členským státem Evropské unie. Vydání občanského průkazu občanovi mladšímu 15 let je zpoplatněno. Správní poplatek je 50,- Kč a občanský průkaz má platnost 5 let. Lhůta pro vyhotovení dokladu je 30 dnů.

Žádosti o vydání cestovních pasů i občanských průkazů pro děti (osoby mladší 15 let) se vyřizují na Městském úřadě v Tišnově v přízemí budovy č. p. 346 (nad Poliklinikou). Úřední doba: pondělí a středa od 07:00 - 17:00 hodin; pátek 07:00 - 12:00 hodin.

K vydání prvního cestovního pasu (i občanského průkazu) se od 1. 1. 2012 již nevyžaduje osvědčení o státním občanství ČR. Tento doklad se vyžaduje pouze v případech, kdy vznikne důvodná pochybnost o státní příslušnosti žadatele. Občan bez trvalého pobytu je vždy povinen doložit při podání žádosti osvědčení o státním občanství ČR.

Žádáme občany (rodiče), aby vyřízení pasu (případně občanského průkazu) nenechávali na poslední chvíli a zažádali o jeho vyhotovení včas, a to především v případě, pokud se chystají na dovolenou do zahraničí.

Případné další informace a případné dotazy Vám budou poskytnuty na tel. čísle 549 439 778.Kontejner na sběr železného odpadu

Jak všichni z Vás vědí, u mostu přes řeku Svratku mají místní hasiči umístěn kontejner na železný odpad. V poslední době se zde rozmohly případy krádeží. Žádáme občany, aby si více všímali osob a automobilů, které se v místě zdržují.

Pokud byste si všimli něčeho podezřelého, nahlaste to prosím kterémukoli členovi sboru dobrovolných hasičů (SPZ vozidla....). Je to v zájmu nás všech, protože výtěžek z této činnosti slouží k financování různých kulturních akcí pro naše spoluobčany.


Za spolupráci a podporu děkují doubravničtí hasičiPočítač a já

Tentokrát nebudeme v tradičním okénku bilancovat všechny letošní jubilanty, to necháme až na konec roku. Chceme se zabývat jinou "občanskou záležitostí", a sice počítačovou gramotností našich dříve narozených spoluobčanů.

Výpočetní technika, ať chceme nebo nechceme, je všude kolem nás, stala se nedílnou součástí každodenního života. Děti s počítači pracují už ve škole, mnoho lidí je využívá v práci, mládež a všichni ostatní k zábavě, poučení, vzdělávání.

Ale co ti, kteří se v dobách svého zaměstnání k této technice nedostali a dosud je tahle činnost míjela? Věříme, že je mezi námi mnoho aktivních důchodců, kteří by chtěli ještě něco nového poznat, dozvědět se, přiučit. A tak se ptáme ? jsou v Doubravníku senioři, kteří by se chtěli naučit základní ovládání počítače? Nebojte se, nestyďte se, přihlaste se - bude vás víc, nebudete se bát počítače nic! V případě zájmu otevřeme takový malý počítačový kurz pro starší generaci. Vedení ZŠ nám vyšlo vstříc a zapůjčí v odpoledních hodinách svoji počítačovou učebnu, kam se vejde 5 žáků a 1 učitel. Zároveň tedy hledáme onoho učitele, dobrovolníka z řad studentů, maminek na mateřské apod., který by byl ochoten tento kurz vést.

Heslo: "Nauč svou babičku, svého dědu pracovat s počítačem!" Zahajujeme v dubnu!Všichni zájemci se mohou blíže informovat na úřadu městyse, buď osobně nebo telefonicky: 566 566 331, 566 565 331


Těšíme se na Vás!


Za SPOZ: Alena ŠikulováSpolečenská kronika


Vzpomínka

V měsících prosinci 2011 až únoru 2012 jsme se naposledy rozloučili s těmito našimi spoluobčany:

  • s panem Františkem Brázdou
  • s panem Kurtem Schwarzem
  • s panem Ludvíkem Novákem
  • s paní Evou Šedou

Čest jejich památce !


Marie NěmcováCelý článek | přečteno 2.002 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2022