all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 20.07. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.6
10/07/24 Farnost
- Pozvánka na přednášku
10/07/24 Historie
- Pernštejnové v evrop...

Mobilní rozhlas:
- Prodej zeleniny
- MUDr. Pecinová
- Prodej zeleniny
- Písecké lůžkoviny
- Odečty elektroměrů

Krátké zprávy:
16/07/24 Eva Šenková
- Pouťový volejbalový tur…
04/07/24 Obec Brusná
- Brusňáčkofest
20/06/24 Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
Celý přehled   [6]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Informace k výměně občanských průkazů

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Velký úspěch turistů

22.12.2012

Další, a zatím asi největší, úspěch dosáhli doubravničtí turisté. Nebylo to sice na pěších trasách nebo na cyklotrasách, ale u "zeleného stolu". Přesto je to nutno počítat za historický úspěch.

Klub českých turistů je členem světové organizace lidového sportu Internationaler Volksportverband (IVV). Proto některé akce českých turistů jsou uváděny v katalogu akcí IVV, který je každoročně aktualizován. Byly tam uvedeny i poslední tři ročníky dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. Každý rok bývá zařazeno do tohoto katalogu dvě stovky akcí v naší republikce.

Programová rada KČT vyhlašuje pravidelně akci Deset pochodů IVV v ČR. Rada vybere deset pochodů a účastníci akce, aby získali pěkný odznak, musí během tří let absolvovat všech deset vybraných pochodů. Na následující tři roky je mezi desítkou vybraných pochodů i pěší část akce Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. Je to nejen úspěch, ale i závazek. Programová rada udělila tuto poctu doubravnickému odboru KČT proto, že dálkový pochod i cyklojízda, které pořádají, mají vysokou úroveň jak organizační, tak i sportovní, o účastníky je vzorně pečováno, a rozhodování ovlivnila i úroveň propozic, diplomů za účast a pozvánek na akci formou kalendářů. Jak se dodatečně zjistilo, kompetentní funkcionáři se oficiálně, ale pro pořadatele tajně, sami zúčastnili, aby mohli podat podrobné reference, které byly vesměs kladné.

Dá se tedy očekávat, že na 6. ročníku dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i kolem, který se bude konat 22. června 2013, bude rekordní počet účastníků, a to skutečně z celé republiky.

I bez tohoto obrovského úspěchu to byl další úspěšný rok v činnosti doubravnického odboru Klubu českých turistů.

Hlavní akcí roku byl 5. ročník dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. Ve zpravodaji byl o této akci obsáhlý článek, tak jen připomeňme - rekordních 188 účastníků z celé republiky a na adresu pořadatelů jen slova chvály a uznání.

Pravidelně, každou první sobotu v měsíci, mimo zimní období, anebo když je počasí krajně nepříznivé, se konají oblíbené vycházky. V letošním roce jich bylo celkem osm za účasti 6 - 26 turistů (vycházek se neúčastní jen členové doubravnického odboru).

V programu byly také tři zájezdy - v březnu na pochod Vídeňským lesem, v září do Litomyšle a v prosinci do skanzenu v Kouřimi, účast 26 - 46 zájemců.Členové odboru se samozřejmě účastnili mnoha dalších turistických akcí, a to jako pořadatelé nebo aktivní účastníci. Jako každoročně bylo možno se s nimi setkat i letos v organizačním štábu dálkového pochodu Jede Kudrna okolo Brna, který je zařazen mezi akce světové organizace International Marching League, ale i na trasách pochodu v okolí rakouského Innsbrucku.

Vyznavači cykloturistiky projeli cyklostezky v okolí Velkých Pavlovic a na Vysočině, extrémní turisté absolvovali vysokohorské túry v Alpách, Dolomitech a také až v Černé Hoře (zde je myšlena ta na Balkánském poloostrově, nikoliv ta, kde vaří to dobré pivo a jsou turistům příznivě nakloněni). Pěší turisté absolvovali několik dálkových pochodů, mezi nimi i Za posledním puchýřem, který byl tentokrát v Plzni. Individuálně bylo možné se s nimi setkat na mnoha místech naší vlasti.

První sobotu v novém roce se sejdou doubravničtí turisté na výroční schůzi. Bude zde připraven také plán akcí na rok 2013. S ním bude možné se seznámit v dalším čísle našeho zpravodaje.


Josef Ondroušek
- ok -Celý článek | přečteno 3.062 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024